Lëmsh

  Nëse keni një nga këto vetura mos e shisni, sepse vlera e tyre po...

  Janë disa vetura të përdorura, çmimi i të cilave po rritet vazhdimisht. Nëse drejtoni ndonjë nga këto vetura klasike moderne, mund të fitoni para. Këto...

  Taksisti tregon tri fotot e fundit në telefon, fiton shpërblim (VIDEO)

  Një taksist në Fushë-Kosovë ka treguar tri fotot e fundit që i ka në telefon. Për të treguar këto, taksisti ka fituar edhe një shpërblim. Më...

  Njihuni me 15 njerëzit më të pasur në historinë e njerëzimit, kush kryeson listën

  Paratë mund të mos ju blejnë lumturinë, por të gjithë kanë ëndërruar të jenë të pasur në një moment të jetës së tyre. Aftësia për...

  f

  Humb jetën një punëtor, u rrëzua nga një objekt ndërtimi

  Një punëtor i moshës rreth 30-vjeçar ka humbur jetën sot në mëngjes pasi është rrëzuar nga një objekt ndërtimi në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar...

  9 fshatra të Podujevës do të mbesin pa rrymë – kaq zgjasin reduktimet

  KEDS ka njoftuar se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa zona të Llapit, pasnesër, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, shkruan...

  Fero lirohet nga paraburgimi, por nuk do të shpëtojë pa dënim

  Reperi i njohur shqiptar, Feronit Shabani – Fero, është liruar sot (e martë) nga paraburgimi. Lajmin e ka konfirmuar avokati i reperit, Ilir Shaqiri. “Sot kemi...

  E la veturën ku s’duhet, kosovari gjen një letër: “E parkove edhe 1 herë...

  Një rast jo fort i zakontë i ka ndodhur një qytetari, i cili ka gjetur një letër te vetura e tij që e kishte...

  Roboti i shahut kap dhe thyen gishtin e kundërshtarit shtatëvjeçar (VIDEO)

  Një robot që luan shah kapi dhe theu gishtin e një djali shtatëvjeçar gjatë një ndeshjeje në ”Moskow Open” javën e kaluar, kanë raportuar...

  Kjo është vlera marramendëse e parave dhe stolive që iu vodhën Agnesa Vuthajt

  Shtëpia e ish miss-it të Kosovës, Agnesa Vuthaj, ka qenë cak i një vjedhjeje. Demokracia.com raportoi më herët se hajnat në shtëpinë e bukuroshes kosovare...