Në një aksident tragjik në Zvicër me datën 12.maj.2017 ka ndërruar jetë 43 vjeçari Besim Mehmeti nga Podujeva, njofton Llapi.info.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër nga ora 18:00 në Bradash të Podujevës.

I ndjeri ishte duke vozitur një mjet transportues kur një veturë e ka goditur nga pas ku sipas familjarëve mjeti është rrokullisur me ç’rast ka mbetur i vdekur Besimi.

Ai la pas një vajzë dhe një djal.
Njoftimi i plotë nga familjarët:

Njoftim:
Ju njoftojmë se 43 vjeçari Besim (Nezir) Mehmeti nga Bradashi me datën 12.maj.2017 në kohën e Xhumasë ka ndërruar jetë aksidentalisht në Zvicër.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër(e martë) nga ora 18:00 në Bradash