Ballina Podujevë

Podujevë

  Talenti i ri llapjan

  18 vjecari Muhamet Rushiti, është njëri ndër futbollistët e shumtë shqiptarë që po shfaq talentin e tij në fushën e gjelbër. Rushiti, me prejardhje nga...

  Konfiskohen armë zjarri në fshatin Katunishtë, arrestohen tre persona

  5 armë zjarri dhe 37 copa municion janë konfiskuar dje në fshatin Katunishtë të Podujevës, me ç’rast policia ka arrestuar tre persona të dyshuar...

  Veliu rizgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Podujevë, pasi anashkaloi anëtarët e disa...

  Me asnjë votë kundër, Agim Veliu është rizgjedhur kryetar i degës së LDK-së në Podujevë në kuvendin e tetë zgjedhor që ka mbajtur sot...

  Fjalët e nënës nga fshati Dyz i Podujevës: “Ma ron se me t’lyp fmia...

  Shoqata Humanitare “Jetimat e Ballkanit”, në vazhdën e aktiviteteve të saj, kësaj radhe ka qëndruar te familja 9 anëtarëshe e Emin Islamit, nga fshati...

  Aksident trafiku në rrugën “Ali Ajeti”

  Një aksident trafiku ka ndodhur rreth orës 12:30 minuta në hekurudhën e rrugës “Ali Ajeti”. Në aksident kanë qenë të përfshira dy vetura, njëra e...

  Një mërgimtar deshi të ndërtojë xhami pa leje në Podujevë, komuna e ndalon

  Në tokën që ia kishte lënë trashëgim i ati, Imer Rrahimi në gusht të vitit të kaluar me miq e bashkëfshatarë kishte vendosur për...

  Banorët e Shalës bllokojnë punimet e rrugës Mitrovicë – Podujevë

  Pakënaqësinë e tyre lidhur me punimet katastrofale të rrugës magjistrale Mitrovicë-Podujevë, banorët e Shalës sot e kanë shprehur edhe me bllokim të punimeve të...

  Përfundon xhiroja e 26-të, KF. “Llapi” ruan pozitën e parë në tabelë

  Ka përfunduar xhiroja e 26-të e ndeshjes mes KF. “Llapi” dhe KF. “Deçani” me rezultat 2 me 0 në favor të klubit llapjan. Ndeshja u...

  Softolli, përfaqësues i të rinjëve llapjanë në KRK

  Argjend Softolli, student nga Podujeva, do t’i përfaqësoj të rinjët llapjanë në Kuvendin e të Rinjëve të Kosovës (KRK), pasi është zgjedhur deputet në...

  Fotolajm: Ajo që duhet t’i respektoj rregullat, i shkel vet ato

  Marimanga e cila është për respektimin e rregullave për automjetet e parkuara në vende jo të duhura, kësaj here është vet ajo e cila...