Podujevë

  Asfaltohen disa rrugë në fshatrat Batllavë dhe Konushec

  Komuna e Podujevës po vazhdon në realizim e projekteve të planifikuara për ndërtimin e infrastrukturës rrugore, dhe në vazhdën e këtyre projekteve ka nisur...

  Drejtori në MAPL, Nazmi Halimi, shkel ligjin për shkak të pjesëmarrjes në aktivitete politike

  Nazmi Halimi, që mban pozitën e udhëheqësit të departamentit të financave dhe shërbime të përgjithshme në Ministrinë e Administratës dhe Pushtetit Lokal, njëkohësisht është...

  KF. “Llapi” shënon fitore si mysafir, ruan pozitën për Superligë

  KF. “Llapi” ka arritur të shënoi fitore si mysafir ndaj KF. “Kek-u”. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Agron Rama” në Obliliq dhe përfundoi me...

  Ibishi: Jam keqinterpretuar lidhur me FARK-un

  Nuredin Ibishi, deputet i LDK-së, dhe ish-Shef i Shtabit në Zonën Operative të Llapit, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka sqaruar se...

  Çka i shkruante Bahri Fazliu komandantit të UÇK-së, Adem Jasharit?

  Kryetari i LKÇK-së, Bahri Fazliu, i kishte shkruar një letër komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jasharit. I kërkonte që të takoheshin dhe të shqyrtonin...

  Limaj u kërkon llapjanëve të dalin në protestë

  Kreu i NISMA-s për Kosovën, Fatmir Limaj, ka vazhduar me takimet e rregullta me strukturat udhëheqëse të NISMA-s nëpër degë. Ai i tha llapjanëve të...

  Zona e Llapit e katërta për nga numri i veteranëve

  25.463 është numri i personave që u është njohur statusi i veteranit në tërë Kosovën. Kjo u bë e ditur pasi Komisioni për verifikimin...

  Përçahet PDK e Podujevës, largohen dy nënkryetarët

  Partia Demokratike e Kosovës në Podujevë sot ka mbetur pa dy nënkryetar dhe pa sekretar për shkak të dorëheqjeve që kanë ndodhur, raporton Indeksonline. Dy...

  Katër aksidente fatale në Podujevë gjatë vitit 2014

  Gjatë vitit 2014 në Podujevë kanë ndodhur katër aksidente me fatalitet në komunikacion. Aksidentet kanë ndodhur në fshatrat: Konufshefc, Batllavë, Surkish dhe Dumnicë. Në tryezën...

  Mos na detyroni të emigrojm, Presidente Jahjaga, Kryeministër Mustafa, zgjohuni

  Ilmi Tahiri, mësimdhënës dhe poet, banor i një kontinier në lagjen kolektive “Lagjja e Kujvajtit”, në Podujevë, nëpërmjet profilit të tij në Facebook, i...