Podujevë

  Agim Veliu rizgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Podujevë

  Me asnjë votë kundër, Agim Veliu është rizgjedhur kryetar i degës së LDK-së në Podujevë në kuvendin e tetë zgjedhor që ka mbajtur sot...

  Fluks i madh i qytetarëve në Emergjencë, kushtet e rënda ku ata mjekohen

  Në Emergjencën e Komunës së Podujevës sot është vrejtur numër i madh i qytetarëve të cilët kërkonin ndihmën e mjekut. Ata vuanin nga një...

  Në Ditën e Dëshmorëve të Llapit, Haradinaj nderoi të rënët

  Në shënim të 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve të Llapit, kryetari Ramush Haradinaj bëri homazhe pranë varrit të Heroit të Kombit, komandantit Zahir Pajaziti. Kryetari...

  Vjedhje dhe konfiskim arme në raportin 24 orësh të Policisë

  Në raportin 24 orësh të lëshuar nga Statcioni Policor në Podujevë janë shënuar raste jo të pakëta devijante. Raportohet për armëmbajtje pa leje në fshatin...

  Fjalosje mes personave në rrugën “Ilir Konushefci”

  Policia e Podujevës raporton se në 24 orët e fundit në Podujevë, gjegjësisht në rrugën “Ilir Konushefci” ka ndodhur një fjalosje mes dy palëve....

  Paratë e BE-së përfunduan në plazhe ilegale të Batllavës

  Besim Dobruna, nuk e ka ndërmend të heshtë. Lufta e tijë për të zbardhur keqpërdorimet në Ministrinë e Mjedisit, ku edhe punon, ka nisur...

  A planifikonte “Grupi i Kumanovës” ta thyente Burgun e Gërdocit në Podujevë?

  Kosovarët e përfshirë në sulmin e Kumanovës ishin duke u hetuar për vepra penale në Kosovë. Prokuroria kishte nisur hetime ndaj tyre para datës...

  Ndeshja KF. “Llapi” – KF. “Dukagjini” zhvillohet në Obiliq

  Xhiroja e 24-të mes KF. “Llapi” dhe KF. “Dukagjini” zhvillohet nesër duke filluar nga ora 15:00 në stadiumin e KF. “Keku”, për shkak të...

  KF. “Llapi” shkon në pushim me një golë epërsi

  Me rezultat 1 me 0 ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes KF. “Llapi” dhe KF. Deçani”. Ndeshja është duke u zhvilluar në stadiumin...

  Në Podujevë u analizua ecuria e realizmit të projekteve për vitin 2015

  Podujevë, 19 maj 2015 - Sot, në komunën e Podujevës është shqyrtuar dinamika e realizimit të projekteve dhe të shërbimeve të planfikuara për sivjet...