Podujevë

  Politikanja nacionaliste serbe thotë se gjendet në Reçicë të Podujevës “për të mbajtur tubim...

  Kryetarja e partisë serbe “Zavetnici”, Milica Gjurgjeviq-Stamenkovski, ka publikuar një fotografi në rrjetin Social “X, ku pretendon se ka hyrë ilegalisht në Kosovë nëpërmjet...

  Asfaltohet dhe rigjenerohet kjo rrugë në qytetin e Podujevës, kushtoi rreth 350 mijë euro...

  Është asfaltuar dhe rigjeneruar tërësisht rruga “Hakif Zejnullahu” në Podujevë. Kështu ka njoftuar komuna e Podujevës. Njoftimi i plotë: Kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi bashkë me drejtorin...

  Rrahja në pazar mes palëve nga Gjilani dhe Podujeva – policia e shpall në...

  Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren-Sektori i Hetimeve Rajonale, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar me...

  Zhduket një femër në Podujevë

  Një person (femër) është raportuar e zhdukur në Podujevë. Rasti është paraqitur në policia nga nëna e saj. Sipas raportit ditor të Policisë së Kosovës, vajza...

  Arrestohen tre persona në Podujevë

  Tre persona janë arrestuar në Podujevë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës. Sipas PK-së, të njëjtit, dyshohet se pas një mosmarrëveshje, janë fjalosur dhe...

  Rrënohen dhe largohen barakat në Balloc të Podujevës (PAMJE)

  Drejtoresha e Shëndetësisë në Podujevë, Adelinë Stublla, ka bërë të ditur se janë rrënuar dhe larguar barrikadat në Balloc dhe Letanc. Sipas saj, largimi i...

  Në këtë ditë do të zbulohet shtatorja e Adem Demaçit në sheshin e Podujevës

  Të dielën, në sheshin e qytetit të Podujevës, do të bëhet zbulimi i shtatores së Adem Demaçit, shkruan Llapi.info. Manifestimi do të nis në ora...

  Podujeva i shpall disa prona me interes publik në këto fshatra, i shmangë nga...

  Kuvendi i Komunës së Podujevës ka mbajtur sot mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur nga Kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi, në të cilën u miratua...

  Policia shpreh mirënjohje të thellë për qytetarët e Podujevës

  Policia e rajonit të Prishtinës, përgjatë ditëve të fundit, për shkak të disa ngjarjeve dhe aktiviteteve të ndryshme sportive të karakterit ndërkombëtar, por jo...

  Si ndodhi rrahja në pazar mes tregtarëve nga Gjilani dhe Podujeva, ku u plagosen...

  Para se të lindë dielli, tregtarë të kafshëve anë e kënd Kosovës mësynë Prizrenin. Por sapo zbarkuan në pazar, një grup nga Gjilani u përleshën...