Lehtësohet mënyra e aplikimit për t’u vaksinuar në Podujevë

Drejtori i Drejtorisë së Shëndetësisë në Podujevë, Driton Veliu, ka thënë se është rritur numri i qytetarëve që duan të vaksinohen kundër...

Arrestohet një i dyshuar në Podujevë, kërcënoi dy persona

Një person është arrestuar mbrëmë rreth orës 21:15 në rrugën e qendrës së Podujevës, “Zahir Pajaziti”, raporton Llapi.info. Sipas...

Konfirmohen 10 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar sot edhe 10 raste të reja me virusin korona, pas testimit të...

Përurohet xhamia e re në Podujevë, donatori falë gjakun e të birit të vrarë...

Është përuruar xhamia e re në qytetin e Podujevës “Sevdaim dhe Kajtaz Sinani”, ku donatori i kësaj xhamie, Kajtaz Sinani, ka falur...

Nënshkruhet memorandumi për praktikë profesionale dhe mundësi punësimi për nxënësit llapjanë

SHMLE “Isa Boletini” Podujevë ka nënshkruar sot, memorandum bashkëpunimi me kompanitë “Santefarm” dhe Santefrut”, përmes të cilit mundësohet praktikë profesionale dhe mundësi...

Bllokohet rruga e xhamisë në Podujevë, kryhet ekspertiza e vrasjes që ka ndodhur në...

Është bllokuar nga orët e para të mëngjesit rruga e xhamisë së qytetit të Podujevës, raporton Llapi.info. Bllokimi i...

Një femër gjuan me armë në Podujevë për ta frikësuar një person që sillej...

Një e dyshuar femër ka shtënë tri herë me armë në ajër në Podujevë, raporton Llapi.info. Kështu thuhet në...

Arrestohet një person në Podujevë

Një person është arrestuar në Podujevë, e më pas është liruar, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë familje, raporton Llapi.info.

Kurti nderon mësuesin llapjan Shaban Sfishta, i cili punoi 17 vjet pa marrë pagë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nderuar ish-mësuesin nga Podujeva, Shaban Sfishta, i cili ka punuar në arsim pa marrë pagë mbi...

Nis vaksinimi masiv në Podujevë

Ka nisur sot vaksinimi masiv anti-covid edhe në Komunën e Podujevës, ndërkohë që qendër e këtij procesi është bërë një pjesë e...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news