Receta e ditës

  Speca të pjekur e të mbushur: Drekë e shkëlqyeshme nga furra!

  Këtë ushqim mund ta shërbeni madje edhe në rastet solemne Përbërësit: – 4 speca të kuq;– 200 g djathë;– 200 g kaçkavall të grirë në rende;–...

  Rizoto me mish pule dhe spinaq

  Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 500 g mish pule;– 1 qepë të kuqe;– 3 thelpinj...

  Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

  Shërbejeni këtë pjatë të shkëlqyeshme me mish pule ose mish skare Përbërësit: – 1 brokoli;– 2 thelpinj hudhre;– 2 lugë vaj ulliri;– 100 g parmezan;– kripë;–...

  Rizoto pule me kungullesha

  Koha e përgatitjes: 30 minuta – Për katër persona 400 gram file pule Perutnina Ptuj2 Gota oriz1 Kungulleshë1 Grusht bizele Castello1 Qepë1 Thelpi hudër0.6 litër...

  Lakër e ëmbël nga furra

  Më mirë se e dasmave! Propozimi ynë është lakra nga furra, e cila duhet të ziejë pak më shumë, por ia vlen të presësh, transmeton...

  Pogaçe turke e mbushur me djathë

  Një kafjall i mrekullueshëm dhe i shijshëm për gjithë familjen Përbërësit: – 2 lugë të vogla sheqer;– 10 g tharmë të thatë;– 200 g miell të...

  Çorbë me mish viçi

  Stina është sikur e krijuar për ushqim me lugë Përbërësit: – 450 gramë mish viçi;– 2 karota;– 2 patate;– 1 qepë;– 1 karotë e bardhë;– majdanoz;–...

  Rizoto pule me kungullesha

  Koha e përgatitjes: 30 minuta – Për katër persona 400 gram file pule Perutnina Ptuj2 Gota oriz1 Kungulleshë1 Grusht bizele Castello1 Qepë1 Thelpi hudër0.6 litër...

  Fileto pule në salcë kremoze: Mënyra më e mirë për të përgatitur mish të...

  Gatuni një vakt për ta mbajtur gjatë në mend… Përbërësit: – 1 spec;– 300 gr panxhar ose spinaq;– dhjamë;– kripë;– piper;– domate të thata;– 200 ml...

  Trofta në salcë arrash

  Vakt i lehtë dhe i shijshëm i cili do t’ju kënaqë Përbërësit: – 2 trofta;– 200 g arra;– vaj ulliri;– 2 gota ujë;– 3 thelpinj hudhre. Përgatitja: Hidhni...