https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Trofta në salcë arrash

Vakt i lehtë dhe i shijshëm i cili do t’ju kënaqë Përbërësit: – 2 trofta;– 200 g arra;– vaj ulliri;– 2 gota ujë;– 3 thelpinj hudhre. Përgatitja: Hidhni...

Fileto pule në salcë kremoze: Mënyra më e mirë për të përgatitur mish të...

Gatuni një vakt për ta mbajtur gjatë në mend… Përbërësit: – 1 spec;– 300 gr panxhar ose spinaq;– dhjamë;– kripë;– piper;– domate të thata;– 200 ml...

Pite me oriz dhe presh: Receta më e shijshme për çdo rast!

Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen. Nevojiten: ▪ 500 g kore për pite,▪ 500 g presh,▪ 1 karotë,▪ 150 g oriz,▪...

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat...

Një recetë e shijshme, e pasur në vlera ushqyese Nevojiten: ▪ 2 kg mish pule,▪ 1 kg qepë të kuqe,▪ 4-5 thelpinj hudhre,▪ 350 g karota,▪...

Speca të pjekur e të mbushur: Drekë e shkëlqyeshme nga furra!

Këtë ushqim mund ta shërbeni madje edhe në rastet solemne Përbërësit: – 4 speca të kuq;– 200 g djathë;– 200 g kaçkavall të grirë në rende;–...

Vjosa Osmani drejt themelimit të partisë së saj

Omëleta në mënyrë mediterane do t’i pushtojë shqisat tuaja Përbërësit e nevojshëm: – 1 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër;– tul domate (sasia sipas shijes);– sheqer...

Gullash italian i cili përgatitet me kube të vogla mishi dhe me pak përbërës

Spezzatino është ushqim i popullarizuar italian që i ngjan gullashit Mishi pritet në kube të vogla, hidhet miell, fërgohet në yndyrë me qepë dhe me...

Patate të mbushura në formë krepash

Nëse ju pëlqen të gatuani, kjo është receta për ju Përbërësit: – 7 patate;– 1 qepë;– 500 gramë mish viçi;– 25 gramë gjalpë;– 160 gramë miell;–...

Si ta bëni pataten të pjekur perfekt? Duhen tre veprime

Sam Richards, pronari 22-vjeçar i një blogu gatimi në Instagram, ka treguar se ai përgatit patate të pjekura në mënyrë të përkryer Ai i përgatit...

Gullash italian i cili përgatitet me kube të vogla mishi dhe me pak përbërës

Spezzatino është ushqim i popullarizuar italian që i ngjan gullashit Mishi pritet në kube të vogla, hidhet miell, fërgohet në yndyrë me qepë dhe me...