Bërxolla nga furra në salcë qepësh dhe kos

Të buta dhe të shijshme! Përbërësit: – 2 bërxolla (pule ose lope);– 1 domate;– kripë;– piper;–...

Patate të mbushura në furrë

Perimja që gjen vend kudo në kuzhinë dhe konsumohet nga të gjithë, patatja. Patatet mund t’i gjeni të skuqura,...

Bizele me kërpudha

Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes Kur gatuani bizele, gjithmonë shtoni ujë të nxehtë, sepse uji i ftohtë...

Kifle me arra

Recetë me shije të lehtë dhe butësi delikate Përbërësit: – 400 gramë miell;– 250 gramë margarinë;–...

Musaka pa mish: Ushqim veror, i lehtë dhe i shkëlqyeshëm!

Koha është për ushqime të lehta dhe të shëndetshme të cilat forcojnë shpirtin dhe trupin Përbërësit e nevojshëm:

Tava turli është gjella më e shijshme e fundjavës!

Çdo kafshatë e kësaj dreke të pasur do t’ju pëlqejë Fjala është për llojin e gjyveçit turk, të cilin...

Musaka pa mish: Ushqim veror, i lehtë dhe i shkëlqyeshëm!

Koha është për ushqime të lehta dhe të shëndetshme të cilat forcojnë shpirtin dhe trupin Përbërësit e nevojshëm:

Mish pule me perime nga furra

Drekë e thjeshtë, e shëndetshme dhe preferuar për të gjithë Nuk ka më të shijshëm se mishi dhe perimet...

Patate të pjekura me vezë

Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra...

Bizele me kërpudha

Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes Kur gatuani bizele, gjithmonë shtoni ujë të nxehtë, sepse uji i ftohtë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news