Ballina Receta e ditës

Receta e ditës

  Fileto pule në salcë kremoze: Mënyra më e mirë për të përgatitur mish të...

  Gatuni një vakt për ta mbajtur gjatë në mend… Përbërësit: – 1 spec;– 300 gr panxhar ose spinaq;– dhjamë;– kripë;– piper;– domate të thata;– 200 ml...

  Bërxolla nga furra në salcë qepësh dhe kos

  Të buta dhe të shijshme! Përbërësit: – 2 bërxolla (pule ose lope);– 1 domate;– kripë;– piper;– mustardë;– 2 thelpinj hudhre;– 100 g kaçkavall;– 100 g kos. Përgatitja: Në...

  Çfarë duhet të ketë në sofër për Bajram?

  A i keni provuar disa nga këto ushqime? Nëse jo, shkoni shpejt te fqinjët, urojani  njëri-tjetrit Bajramin dhe kënaquni me këto shije të mrekullueshme. Fitër-Bajrami është...

  Thaçi vazhdon vizitat në familjet e dëshmorëve

  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka vazhduar vizitat nëpër familjet e dëshmorëve. Ai sot ka vizituar familjen e heroit Ismet Asllani, në fshatin Hallaç...

  Ramstek me gjalpë të aromatizuar

  Copën e mrekullueshme të mishit të viçit marinoni në mënyrën më të mirë! Përbërësit: ▪ 2 bërxolla mish viçi,▪ vaj ulliri,▪ kripë, piper,▪ 120 g gjalpë,▪...

  Rizoto me mish pule dhe spinaq

  Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 500 g mish pule;– 1 qepë të kuqe;– 3 thelpinj...

  Rizoto me mish pule dhe spinaq

  Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 500 g mish pule;– 1 qepë të kuqe;– 3 thelpinj...

  Musaka pa mish: Ushqim veror, i lehtë dhe i shkëlqyeshëm!

  Koha është për ushqime të lehta dhe të shëndetshme të cilat forcojnë shpirtin dhe trupin Përbërësit e nevojshëm: – 600 g patate;– 1 domate e madhe;–...

  Patate të mbushura në furrë, receta më e veçantë plot shije

  Perimja që gjen vend kudo në kuzhinë dhe konsumohet nga të gjithë, patatja. Patatet mund t’i gjeni të skuqura, të pjekura, të ziera, në...

  Tava turli është gjella më e shijshme e fundjavës!

  Çdo kafshatë e kësaj dreke të pasur do t’ju pëlqejë Fjala është për llojin e gjyveçit turk, të cilin nuk do ta harroni lehtë. Përbërësit: – 1...