Ballina Receta e ditës

Receta e ditës

  Mishi i pulës me spinaq i bërë në role

  Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen Përbërësit: – 1.400 g fileta pule; – 80 g spinaq; – 80 g djathë; – 1 lugë e...

  Mish me patate, mënyra më e mirë dhe më e shijshme e përgatitjes

  Receta e gjellës së patateve me mish është ndoshta më popullorja mes amvisave shqiptare. Veçanërisht tani në dimër kur organizmi kërkon ushqime të ngrohta...

  Kungulleshat e mbushura me mish pule: Racion i shëndetshëm, i lehtë dhe me kalori...

  Kungulleshat janë sinonim i vërtetë për ushqim të lehtë dhe të shijshëm për ditët e ngrohta! Mund t’i gatuani në mënyra më të ndryshme dhe...

  Kube nga orizi, peshku dhe perimet

  Përbërësit: – 4 vezë – 2 konserva peshk toni (gjithsej 340 g) – 500 ml (dy filxhanë) oriz të bardhë të marinar – 500 g perime të përziera...

  Tava turli është gjella më e shijshme e fundjavës!

  Çdo kafshatë e kësaj dreke të pasur do t’ju pëlqejë Fjala është për llojin e gjyveçit turk, të cilin nuk do ta harroni lehtë. Përbërësit: – 1...

  Mish pule me perime nga furra

  Drekë e thjeshtë, e shëndetshme dhe preferuar për të gjithë Nuk ka më të shijshëm se mishi dhe perimet nga furra, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 400 g...

  Bizele me kërpudha

  Njihuni me përbërësit dhe mënyrën e përgatitjes Kur gatuani bizele, gjithmonë shtoni ujë të nxehtë, sepse uji i ftohtë dëmton perimet gjatë gatimit. Përbërësit: – 3 qepë;–...

  Rizoto e mrekullueshme me kërpudha është ushqim ideal për vapën verore

  Verës gjithsesi pëlqehet ushqimi i lehtë, ndërsa ky është pikërisht një ndër ushqimet e tilla Përbërësit: – 200 gramë kërpudha – 100 gramë oriz; – 1 karotë e...

  Patate të mbushura në furrë, receta më e veçantë plot shije

  Perimja që gjen vend kudo në kuzhinë dhe konsumohet nga të gjithë, patatja. Patatet mund t’i gjeni të skuqura, të pjekura, të ziera, në...

  Pastiço me spinaq dhe djathë – tava e ngrohtë plot shije

  Pastiçon jemi mësuar që ta përgatisim me mish të grirë apo djathë e qumësht. AgroWeb.org ju tregon një mënyrë krejt të re për të shijuar...