https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Pitalka të shijshme, ja si ti gatuani për iftar?

Më poshtë, do t’ua përcjellim recetën se si mund t’i gatuani shpejt e thjesht pitalkat më të shijshme se kudo tjetër. Përbërësit: 1L ujë të vakët 1...

Rizoto me pulë dhe borzilok

Përveçse një vakt i shpejtë, do të bëhet dhe shumë i preferuar për pjesëtaret e tjerë të familjes Përbërësit: ▪ 250 gr oriz për rizoto▪ 1...

Pite kërcëlluese me mollë: Desert tepër i shijshëm për të gjitha gjeneratat!

Këtë pite nga petët e brumit e duan të gjithë. Është kërcëlluese dhe e shijshme, por shumë e lehtë për ta gatuar. Përbërësit: • 5 mollë...

Patate të mbushura në formë krepash

Nëse ju pëlqen të gatuani, kjo është receta për ju Përbërësit: – 7 patate;– 1 qepë;– 500 gramë mish viçi;– 25 gramë gjalpë;– 160 gramë miell;–...

Musaka pa mish: Ushqim veror, i lehtë dhe i shkëlqyeshëm!

Koha është për ushqime të lehta dhe të shëndetshme të cilat forcojnë shpirtin dhe trupin Përbërësit e nevojshëm: – 600 g patate;– 1 domate e madhe;–...