https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Sallatë gjermane me patate

Të gjithë ne e dimë se patatet janë tejet të shëndetshme dhe se me pak përbërës mund të bëhen edhe më të shijshme. Andaj, këtu...

Gullash italian i cili përgatitet me kube të vogla mishi dhe me pak përbërës

Spezzatino është ushqim i popullarizuar italian që i ngjan gullashit Mishi pritet në kube të vogla, hidhet miell, fërgohet në yndyrë me qepë dhe me...

Pica të vogla, të gatshme në çast

Picat e vogla, alternativa më e mirë dhe më e lehtë. Përbërësit: ½ filxhan salcë domatesh; – parmezan të grirë në rende; – pak piper; – pak kripë; – 1...

Mish qengji i pjekur në jogurt

Asnjë rast solemn nuk duhet të kalojë, pa pasur në tryezë së paku një gjellë me mish qengji Ja njëra ndër mënyrat e gatimit –...

Recetë e vjetër për pite me lakra turshi

E shkriftë dhe me shumë fill! Gatuani piten me lakra turshi sipas recetës së vjetër të gjysheve dhe do të jetë e butë dhe e...

Speca të mbushur me kërpudha mali

Një recetë e shijshme me speca të mbushur, e lehtë për t’u gatuar në salcë domatesh, që përmban edhe oriz, presh, bozilok dhe kërpudha...

Lazanjë pule me këpurdha

Mund ta përgatitni si një drekë tipike, që po ashtu mund të jetë starter në forma të ndryshme. Me mish pule të freskët nga...

Biftek viçi

Propozimi i sotëm i drekës! Nëse e gatuani në këtë mënyrë, bifteku do të jetë aq i butë sa gjalpi, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 500 g mish...

Pasta me spinaq dhe djath

Përbërësit: 500 gr pasta3 lugë gjelle buter3 gota djath mocarella1 lugë e vogël hudhër pluhur1 gotë e gjysmë qumësht1 lugë e vogël krippak piper i...

Mantia me djathë dhe spec djegës

Racion i përsosur për adhuruesit e kafshatës së mirë Ju mjafton ta përgatisni sipas recetës më poshtë dhe shija e mirë është e garantuar, transmeton...