https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

Shërbejeni këtë pjatë të shkëlqyeshme me mish pule ose mish skare Përbërësit: – 1 brokoli;– 2 thelpinj hudhre;– 2 lugë vaj ulliri;– 100 g parmezan;– kripë;–...

Mantia me djathë dhe spec djegës

Racion i përsosur për adhuruesit e kafshatës së mirë Ju mjafton ta përgatisni sipas recetës më poshtë dhe shija e mirë është e garantuar, transmeton...

Rizoto me mish pule dhe spinaq

Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 500 g mish pule;– 1 qepë të kuqe;– 3 thelpinj...

Biftek viçi

Propozimi i sotëm i drekës! Nëse e gatuani në këtë mënyrë, bifteku do të jetë aq i butë sa gjalpi, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 500 g mish...

Mishi i pulës me spinaq i bërë në role

Recetë mjaft e shijshme për një drekë të këndshme me familjen Përbërësit: – 1.400 g fileta pule; – 80 g spinaq; – 80 g djathë; – 1 lugë e...

Pite me mish të bluar dhe djathë të grirë

Hidhjani një sy recetës më poshtë dhe gatuajeni, pse jo? Me shije! Përbërësit: – 2 vezë; – 200 miligramë jogurtë; – 150 – 200 gramë mielli misri; – 100...

Pite turke: Gatuhet lehtë dhe shpejt

Është një gatesë shumë e shijshme! Përbërësit: – kore për pite. Për lyerje: – gjysmë filxhani ujë; – gjysmë filxhani qumësht; – 2 vezë; – gjysmë filxhani vaj. Për shtesë: – djathë feta; –...

Drekë për gjithë familjen: Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi Për këtë gjellë...

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Aroma e fortë dhe mprehtësia e piperit të gjelbër shkojnë perfekt me copën më të butë të mishit të viçit. Nevojiten: ▪ 400 g biftek, ▪ 0,2...

Speca të pjekur e të mbushur: Drekë e shkëlqyeshme nga furra!

Këtë ushqim mund ta shërbeni madje edhe në rastet solemne Përbërësit: – 4 speca të kuq;– 200 g djathë;– 200 g kaçkavall të grirë në rende;–...