Vakt i lehtë dhe i shijshëm i cili do t’ju kënaqë

Përbërësit:

– 2 trofta;
– 200 g arra;
– vaj ulliri;
– 2 gota ujë;
– 3 thelpinj hudhre.

Përgatitja:

Hidhni kripë peshqve dhe rrotulloni në miell.

Fërgoni në vaj ulliri, dhe pastaj vendosni në një vend të nxehtë.

Shtoni në vaj dy lugë miell, arrat e bluara dhe përzieni.

Përzieni ujin, verën dhe hudhrën, pastaj shtoni në tretje.

Shtoni pak uthull apo lëng limoni. Kriposni dhe përzieni.