Ballina Shëndetësi

Shëndetësi

  Brenda Klinikës Infektive: Lufta mes jetës dhe vdekjes të pacientëve me COVID-19

  Kosova po shënon ditëve të fundit rritjen më të madhe të numrit të të vdekurve dhe të infektuarve nga coronavirusi i ri. Radio Evropa...

  17 pacientë me COVID-19 në gjendje kritike, 282 të shtrirë në QKUK dhe spitalet...

  17 pacientë me koronavirus nga 282, që janë të shtrirë në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe shtatë spitalet e përgjithshme, janë...

  Shumica e pacientëve me COVID-19 në QKUK janë raste me oksigjenoterapi

  Rreth 60% e rasteve që janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së, e që janë pozitive me Covid-19, janë raste me oksigjenoterapi. Sipas drejtoreshës...

  28 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Infektivë, tre në gjendje kritike

  28 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK. Sipas njoftimit, 16 raste janë në gjendje stabile, prej tyre 9 raste...

  Në Klinikën Infektive të shtrirë 23 persona me coronavirus, tre në gjendje të rëndë

  Në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden të shtrirë 23 persona të prekur me coronavirus, ndërsa tre pacientë janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Kështu ka...

  10 pacientë me koronavirus po trajtohen në Infektivë, një në gjendje të rëndë

  Në Klinikën Infektive sot janë të hospitalizuar 17 pacientë, 10 prej tyre të infektuar me koronavirus. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë, shtatë prej tyre...

  Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, mes tyre edhe një mjek

  Tre nga nëntë pacientët që po vazhdojnë të trajtohen në Klinikën Infektive nga COVID-19 janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Në mesin e tyre është...

  Tetë pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive, njëri nga ta në gjendje...

  Në Klinikën Infektive në QKUK sot janë të hospitalizuar dhjetë pacientë, prej tyre tetë janë me coronavirus. Sipas një njoftimi nga kjo klinikë, nga tetë...

  Dy pacientë të prekur me kancer e mposhtin koronavirusin

  Në Kosovë numri i personave që janë infektuar me Covid-19 ka arritur në 1038. Nga këta pacientë 791 janë shëruar si dhe 30 për fat...

  Në Infektivë janë 15 persona me koronavirus, 2 në gjendje të rëndë

  Në Klinikën Infektive në QKUK, sot më 6 maj gjinden të hospitalizuar gjithsej 36 pacientë, por prej tyre me Covid -19 janë gjithsej 15...