Doktoreshat punojnë më shumë se doktorët ndonëse paguhen më pak, thotë studimi

Doktoreshat paguhen më pak se sa doktorët, por një studim thotë se kjo nuk është se ato punojnë më pak.

Këto perime konsumojini gjithmonë me lëkurë

Shpesh herë nga meraku i baktereve, kemi tendencën që të qërojmë çdo lloj perime apo fruti sepse mund të kenë ndenjur shumë...

Stresi në punë ndikon negativisht në shëndet

Presioni i punës mund të shkaktojë ritëm të shpejtë dhe të parregullt të zemrës të quajtur fibrim atrial.

Gruaja humb jetën gjatë terapisë me “helm blete”

Një grua 55 vjeçare ka gjetur vdekjen pas trajtimit dy vjecar me "helmin e bletës", e njohur ndryshe si apiterapia. BBC raporton se gruaja trajtohej...

Roli i multivitaminave në shëndet

Nëse hani një ushqim të pasur me fruta, vitamina dhe ushqime të pasura, atëherë me siguri po merrni sasinë e nevojshme të...

Receta e duhur për një gjumë të qetë

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronike janë tejet të rrezikuar nga tensioni...

Manaferrat, çfarë duhet të dini për frutin magjik veror dhe pse i nevojitet organizmit

Të paktë janë njerëzit që njerëzit që njohin vlerat e tyre të shëndetshme, por të shumtë janë ata që edhe do të...

Të infektuarit me COVID-19 mbushin spitalet e Kosovës, 316 pacientë po marrin trajtim

Është rritur numri i pacientëve me koronavirus në Kosovë të cilët po trajtohen në QKUK dhe në Spitalet Rajonale.

Çaji i hithrave është ilaç për shumë sëmundje

Hithrat ose hithrat thumbuese janë bimë që vijnë nga Evropa veriore dhe Azia. Emri i saj shkencor është Urtica...

Përfitimet shëndetësore nga kumbulla

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht ushqyese, ato ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh shëndetësore. Ato përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, përveç fibrave...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news