https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Supsendohet kirurgu nën dyshimin për ngacmim seksual

Drejtoria e Spitalit të Përgjithshëm të Pejës ka suspenduar një kirurg pasi Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj tij me dyshimet për ngacmim...

Ismaili: Do të investohen 52.6 milionë euro për të gjitha spitalet në vend

Ministria e Shëndetësisë ka organizuar ceremoninë përmbyllëse të studimit të fizibilitetit për ngritjen e infrastrukturës fizike të institucioneve shëndetësore dytësore dhe tretësore. Uran Ismaili,...

Sa janë reale shifrat e vdekshmërisë nëpër klinikat e QKUK-së

Sëmundjet kardiovaskulare, që prekin zemrën dhe enët e gjakut, vazhdojnë të konsiderohen ndër shkaktarët e parë të vdekjeve në botë. Kjo sëmundje edhe në...

Një në 12 pacientë e pësojnë nga gabimet mjekësore

Rreth një në 12 pacientë në mbarë botën vuajnë nga gabimet mjekësore – dhe gjysma e gabimeve janë të parandalueshme, sipas një studimi të...

Rritet numri i viktimave nga cigaret elektronike

Numri i vdekjeve të lidhura me përdorimin e cigareve elektronike është rritur në 12 në SHBA, raportoi Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve...

Boronica e kuqe, antibakteriali i fuqishëm natyral

Të gjithë shkencëtarët pajtohen se boronica e kuqe parandalon sëmundjet e zemrës, ulçerën, infeksionet urinare dhe kancerin, duke mos lënë pa përmendur avantazhet e...

Njihuni me vlerat e çajit të farave të linit për diabetin

Nëse ju pëlqejnë çajrat bimorë, atëherë zgjidhni farat e linit. Farat e linit dhe çaji i tij ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale për...

Jeta në karantinë: Më pak lëvizim, më shumë pimë dhe hamë ushqim të pashëndetshëm,...

Për shkak të pandemisë së koronavirusit njerëzit në gjithë botën janë të detyruar të punojnë nga shtëpia, ndërkaq për shkak të kësaj studimi i...

10 ushqimet që shuajnë urinë dhe nuk të shëndoshin

Në dietë ose jo uria e papritur dhe pa fre i ngacmon të gjithë herë pas here. Ushqimi është sigurisht shumë i rëndësishëm për...

Sportet më të mira për shëndetin

Universiteti i Sidney ka kryer një studim për sportet më të mira për shëndetin. Studimi ka nxjerrë tenisin, notin dhe gjimnastiken aerobike si tre...