Të mirat që ofron limoni

I shumtë është përdorimi i limonit ne jetën tonë të përditshme, duke sjellë edhe dobitë e tij për shëndetin tonë.

Efektet anësore të farave të kungullit

Farat e kungullit janë të pasura me ushqyes të rëndësishëm për shëndetin. Falë vitaminave dhe mineraleve, farat e kungullit...

Përfitimet e organizmit nga ngrënia e mollave çdo ditë

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim. Molla njihet për vlera...

Lulelakra, një perime plot vlera për organizmin tuaj

Lulelakra është një perime e përdorur gjerësisht në kuzhinë, sidomos gjatë stinës së dimrit. Shumica e lulelakrave janë të...

Vlerat ushqyese të kosit me boronica

Një prej kombinimeve më të shijshme por edhe me një pasuri të jashtëzakonshme vlerash është ai i kosit me boronica.

Kamomil, qumësht dhe kanellë – për ëmbëlsim dhe shërim të trupit

Kamomili është një nga çajet më të përhapur në botë. Ky çaj ka aftësinë të ndihmojë trupin dhe organizmin...

Nëntë llojet më të shëndetshme të hurmave nga Arabia

Hurmat e Arabisë janë fruta të shijshme dhe shumë të shëndetshme. Në të vërtetë, hurmat e Arabisë është një...

Pesë përfitimet shëndetësore të xhenxhefilit

Rrënja e bimës së xhenxhefilit është vendi nga vjen xhenxhefili. Ai ka efekte anti-inflamatore dhe antioksiduese. Për më tepër,...

Dy përfitime shëndetësore nga pirja e çajit të karafilit

Ju mund të keni një shishe me karafil të vendosur në raftin e erëzave që nuk i keni prekur për një kohë...

Hani pemë dhe perime – shmangni këto probleme

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news