Podujevë

  Bulliqi: Po asfaltohen rrugët në fshatin Bradash dhe Dobratin të Podujevës (PAMJE)

  Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka publikuar pamjet nga asfaltimet e fundit në dy fshatra, shkruan Llapi.info. Sipas tij, asfaltimi i rrugëve është...

  Podujeva me reduktime të ujit, nga Ujësjellësi tregojnë arsyen

  Zëdhënësja e Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, Arjeta Mjeku, ka bërë të ditur se reduktimet e ujit të pijshëm kanë nisur në qytetin e...

  Rrahje në Podujevë, ka të lënduar dhe të arrestuar

  Një person është arrestuar në Podujevë, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht dhe ka kërcënuar një grua, shkruan Llapi.info. Rasti është konfirmuar edhe nga Policia...

  Vendet që do të mbesin pa rrymë nesër në Podujevë

  KEDS-i ka njoftuar se pasnesër (18 korrik), disa vende të Podujevës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, si pasojë e disa punimeve, shkruan...

  Ky është konkursi për regjistrimin e nxënësve në klasa të 10-ta në shkollat e...

  Komuna e Podujevës ka publikuar konkursin për regjistrimin e nxënësve në klasa të 10-ta në shkollat e mesme të kësaj komune, shkruan Llapi.info. Sipas këtij...

  Bulliqi prezantoi masat për freskim në temperatura të larta, qytetarët e Podujevës; Nuk kemi...

  Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka shpërndarë masat e Ministrisë së Shëndetësisë, për kujdes në këtë kohë kur janë temperaturat e larta,...

  Aksident në Lluzhan të Podujevës

  Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në rrugën Prishtinë – Podujevë, përkatësisht në fshatin Lluzhan, raporton Llapi.info. Siç mëson Llapi.info, në këtë...

  Aksident tek rrethi në Podujevë; Këto janë detajet

  Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 10:00 tek rrethi me shqiponje në Podujevë, raporton  Llapi.info. Sipas dëshmitarëve, në këtë aksident janë përfshirë dy...

  Zhduket një femër në Podujevë

  Një femër është raportuar e zhdukur në Podujevë, shkruan Llapi.info. Rasti është paraqitur në Policinë e Kosovës nga familjarët e saj. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar...

  Vendet që do të mbesin pa rrymë në Podujevë

  KEDS-i ka njoftuar se pasnesër (18 korrik), disa vende të Podujevës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, si pasojë e disa punimeve, shkruan...