Miratohen disa vendime në Kuvendin e Podujevës

Kuvendi i Komunës së Podujevës, ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, të cilën e udhëhoqi kryesuesi i Kuvendit, Fatmir Gashi, e ku...

Aksident në Lupç të Podujevës, dy të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 18:00 në fshatin Lupç të Podujevës, ku kanë mbetur të lënduar dy persona, raporton...

Zyrtare: Hiqet taksa komunale për bizneset në Podujevë

Edhe zyrtarisht është hequr taksa komunale për bizneset që operojnë në territorin e Podujevës, raporton Llapi.info. Ky vendim është...

Pesë gjoba edhe mërgimtarit nga Podujeva nga Policia e Serbisë, bën thirrje për kujdes

Policia e Serbisë po vazhdon t’i gjobis vozitësit kosovarë, shkruan Llapi.info. Fatin e tillë e ka pasur edhe një...

70 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 4 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar sot edhe 70 raste të reja me virusin korona, pas testimit të...

Komuna me projekt: Eja vizito Podujevën

Komuna e Podujevës, nëpërmjet një projekti “Eja vizito Podujevës”, të realizuar nga Drejtoria për Planifikim dhe Zhvillim Ekonomik, synon ngritjen dhe promovimin...

Asfaltohen rreth 2 kilometra rrugë në Dumnicë të Podujevës

Janë asfaltuar sot edhe disa rrugë në fshatin Dumnicë dhe rruga “Fitorja” në qytetin e Podujevës, shkruan Llapi.info. Nga...

72 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 8 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar sot edhe 72 raste të reja me virusin korona, pas testimit të...

Rrahje në Podujevë, një person bëhet për spital

Një person është lënduar si pasojë e një përleshjeje që ka ndodhur në Podujevë, raporton Llapi.info. Rastin e ka...

Bulliqi: Sevdaili pak kohë më parë u bashkua me familjen në Gjermani, dhimbje e...

Në varrezat e fshatit Pakashticë të Podujevës, sot i është dhënë lamtumira e fundit 48-vjeçarit, Sevdail Rrustemi, i cili vdiq në aksidentin...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news