Ballina Podujevë Faqe 1368

Podujevë

  Në Podujevë, godet policin me makinë pas shqiptimit të gjobës

  Një person është arrestuar, pasi që ka sulmuar një zyrtar policor derisa ai ia ka shqiptuar dënimin për kundërvajtje në trafik. Ngjarja ka ndodhur në...

  Nesër zhvillohet ndeshja Llapi – Flamurtari

  Nesër duke filluar nga ora 13:00 në stadiumin e qytetit të Podujevës “Zahir Pajaziti” zhvillohet ndeshja mes KF. “Llapi” dhe KF. “Flamurtari”. Ndeshja zhvillohet për...

  39 nxënës kanë braktisur shkollimin në Podujevë

  39 nxënës të komitetit rom, ashkalinjë dhe egjiptas nga Podujeva kanë braktisur shkollimin e obliguar gjatë vitit 2013 – 2014, prej tyre 26 meshkuj...

  Podujeva ndryshon prioritetet e Kornizës Afatmesme Buxhetore për këtë vit

  Ndryshime të mëdha janë bërë nga komunarët e Podujevës në dy dokumente ku janë përshkruar projektet parësore për vitin 2015. Njëra është Korniza Afatmesme Buxhetore...

  Lumi Llap del nga shtrati

  Reshjet e shiut dhe borës ditëve të fundit kanë shkaktuar rritjen e nivelit të ujit në lumin Llap. Sasia e madhe e ujit ka...

  Katër aksidente fatale në Podujevë gjatë vitit 2014

  Gjatë vitit 2014 në Podujevë kanë ndodhur katër aksidente me fatalitet në komunikacion. Aksidentet kanë ndodhur në fshatrat: Konufshefc, Batllavë, Surkish dhe Dumnicë. Në tryezën...

  Trajneri i Llapit: Me Llapin në Europa League

  Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, pas ndeshjes kundër Prishtinës u pa i kënaqur me atë që kishte arritur. Ai tha se e mposhtën Prishtinën...

  Ndeshja në lloç me Llapin, reagon Prishtina

  Skuadra e Prishtinës përmes një postimi në llogarinë në Facebook, ka kritikuar gjyqtarin që ndau drejtësinë në ndeshjen që skuadra nga kryeqyteti e humbi...

  Tmerr: Me këto pamje nga ndeshja e sotme Llapi-Prishtina, kërkojmë të jemi pjesë e...

  Klubi Futbollistik Llapi ka mposhtur Prishtinën në kuadër të garave për kupën e Kosovës duke kaluar në rrethin tjetër të garave. Me këto pamje nga...

  Zona e Llapit kërkon shtyrjen e afati për ankesa

  Ish-Komandanti i Zonës Operative të Llapit, njëherësh deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa, i është drejtuar të gjithë aplikantëve të të gjitha kategorive të UÇK...