Premtimet e harruara të kryeministrit!

Shkruan: Florim Zeqa  Ditë më parë një mik i imi kërkojë nga unë që ta mbështes kryeministrin Albin Kurti në betejën me Vuçiqin dhe në betejën...

Aksidentohet kombi-busi në Bullgari, vdes shoferi nga Podujeva

Një shofer i një furgoni me pasagjerë nga Kosova, ka mbetur i vdekur mëngjesin e sotëm, si pasojë e një aksidenti në autostradën Maritsa...

Plani i Ushtrisë së Serbisë për shfarosjen e qytetarëve të Podujevës

Shkruan: Latif Mehmeti Muaji mars përtërinë dhimbjet dhe rikujton krimet dhe tmerret që bëri ushtria dhe policia serbe ndaj familjeve Shqiptare, sidomos krimet e bëra...

Mbingarkesa të jashtëzakonshme në kohë të jashtëzakonshme – Çrregullimet psikosomatike dhe tejkalimi psiologjiko-terapeutik

Prof. Dr. Dr. Halil Krasniqi, ekspert i shëndetësisë Çrregullimet serioze psikosomatike dhe intensifikimi i tyre, tanime shkaktohen edhe nga pandemia dhe efektet anësore të saj....

Një votë, një maskë gratis!

Shkruan: Florim Zeqa Si pasojë e vënjes së maskave kirurgjike, është e vështirë të dallohet e bukura nga e shëmtuara, e mira nga e...

Si të ç’kapet shteti!?

Shkruan Florim Zeqa: Ndarja e partive në grupe të interesit apo më mirë të themi largimi i një politikani apo grupi të interesit nga partia,...

Kur vjedhet shteti, varfërohen qytetarët!

Shkruan: Florim Zeqa Kosova ka nevojë për një subjekt të ri politik, sikurse njeriu që ka nevojë për thithjen e ajrit të pastër. Pasi tanimë...

Karriga e zv/ministrit që sjellë varfëri tek komuniteti Ashkali

Shkruan Mirsad Tahiri: Një nga faktoret kqyçe është pse komuniteti Ashkali, nuk është i përfshim në pjesen e administratës së përgjithëshme në punësimin Institutional dhe...

Zyra e hapur për Luginë nga Qeveria e Kosovës mund të ketë fatin...

Hapja e një zyre për Luginën e Preshevës nga Qeveria e Kosovës për ofrimin e asistencës për qytetarët e asaj Krahine mundë të ketë...

Krizat politike, produkt i lëshimeve në Kuvend!

Shkruan: Florim Zeqa Skena politike, përkatësisht subjektet tona politike janë shndërruar në korporata fitimprurëse për politikanët. Të zgjedhurit e popullit, gjegjësisht deputetët më shumë po...