Ballina Opinione

Opinione

  “Guximtarët” jo legal synojnë t’ia dhurojnë LVV-së edhe pushtetin lokal!

  Shkruan: Florim Zeqa 05.09.2021 "Guximtarët" jo legal synojnë t'ia dhurojnë LVV-së edhe pushtetin lokal! Mbase është hera e parë në Kosovën e pasluftës që kemi në...

  Sheshi është i qytetarëve mos na e uzurponi!

  Komuna e Podujevës ka publikuar një thirrje për shprehje interesi, aplikim për të interesuarit për marrjën në shfrytëzim të hapësirave publike në komunën e...

  Loja me hile e Isa Mustafës

  Shkruan: Shemsi Jashari Se Isa Mustafa, është politikan me përvojë është e ditur, se është njëri që iu ka mbijetuar të gjitha sistemeve edhe kjo...

  Kurti: Nesër në mëngjes mblidhet Grupi i Përgjigjes Emergjent për rastin e rëndë të...

  Deputetja e LVV-së, Tinka Kurti ka deklaruar se nesër në mëngjes mblidhet Grupi i Përgjigjes Emergjent për rastin e rëndë të dhunimit së 11-vjeçares...

  Padi për dëmet materiale të luftës në Komunën e Podujevës!

  Shkruan Shemsi Jashari Komuna e Podujevës, është shkatërruar shumë gjatë luftës së fundit nga forcat ushtarake dhe policore Serbe. Përveç dëmëve në njerëz, një krim...

  A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?

  Dr. Dr. Halil Krasniqi, expert i shëndetit, informon rreth Coronavirusit dhe Pandemis së mundur. A mund të arrijë ky virus në Kosovë? Rritja permanente e numrit të...

  Kujt po i pengon suksesi i KF Llapi?

  Shkruan Shemsi Jashari: Sot ndodhi një ngjarje aspak e mirë për futbollin Kosovar, e sidomos për klubin llapjan "KF Llapi". Se në Kosovë shitet e...

  Jashari: Gjysmë milioni euro na kushtoi vendimi i LDK-së, vetëm për qefin e Agim...

  Shkruan Shemsi Jashari: Është e rëndësishme për qytetarin llapjan ta kuptoj se, për ti plotësuar qefin e një njeriu siç është Agim Veliu të...

  KEDS vazhdon me reduktime, këto vende mbesin pa rrymë në Podujevë

  KEDS-i përmes një komunikate ka bërë të ditur vendet që do të mbesin pa rrymë ditëve në vijim në Podujevë, njofton Llapi.info Sipas tyre: Më...

  Avancimi dhe pengesat e mendimit kritik

  Shkruan: Arbër Ymeri Mendini kritik nënkupton vlerësim sistematik apo formulim i opinioneve a pohimeve të bazuara në kritere racionale. Përbën vlerësimin e përfundimeve, duke shqyrtuar...