Ballina Opinione

Opinione

  Gjykata Speciale–Politikë apo Drejtësi?

  Për të gjykuar në emër të popullit,duhet ta keni besimin e popullit.Me veprimet e veta gjykata Speciale është dëshmuar se është kryekput politike dhe...

  Avancimi dhe pengesat e mendimit kritik

  Shkruan: Arbër Ymeri Mendini kritik nënkupton vlerësim sistematik apo formulim i opinioneve a pohimeve të bazuara në kritere racionale. Përbën vlerësimin e përfundimeve, duke shqyrtuar...

  Aksidentohet kombi-busi në Bullgari, vdes shoferi nga Podujeva

  Një shofer i një furgoni me pasagjerë nga Kosova, ka mbetur i vdekur mëngjesin e sotëm, si pasojë e një aksidenti në autostradën Maritsa...

  A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?

  Dr. Dr. Halil Krasniqi, expert i shëndetit, informon rreth Coronavirusit dhe Pandemis së mundur. A mund të arrijë ky virus në Kosovë? Rritja permanente e numrit të...

  Të rinjtë të shihen si mundësi e jo si rrezik!

  Shkruan: Shemsi Jashari Të rinjët janë burim i veqantë, pasuri e paqmueshme e një vendi dhe komuniteti prandaj duhet trajtuar me kujdes, me respekt dhe...

  KEDS vazhdon me reduktime, këto vende mbesin pa rrymë në Podujevë

  KEDS-i përmes një komunikate ka bërë të ditur vendet që do të mbesin pa rrymë ditëve në vijim në Podujevë, njofton Llapi.info Sipas tyre: Më...

  Maloku: Çfarë na duhen dekorimet kur rrugët në Podujevë janë mbuluar nga lloçi

  Kryetari i partisë Fjala në Podujevë, Xhevdet Maloku, e ka cilësuar shumë të madhe ndarjen e 9 mijë e 945 euro për dekorimin e...

  Lufta ndaj pandemisë COVID-19 kërkon aleatë, nuk fitohet vetëm

  Shkruan Shemsi Jashari: Viti 2020, nisi mbrapsht dhe ashtu siç po shihet edhe do të përfundoj. Duke qenë se na ndryshoi gjithçka nga mënyra e...

  Pse po ikin qytetarët e Kosovës drejt perëndimit?

  Shkruan: Shemsi Jashari Qytetarët e këtij vendi e në veqanti të rinjët e kanë kuptuar se janë tradhëtuar nga politikanët e besa edhe nga prindërit...

  Padi për dëmet materiale të luftës në Komunën e Podujevës!

  Shkruan Shemsi Jashari Komuna e Podujevës, është shkatërruar shumë gjatë luftës së fundit nga forcat ushtarake dhe policore Serbe. Përveç dëmëve në njerëz, një krim...