Opinione

  Avancimi dhe pengesat e mendimit kritik

  Shkruan: Arbër Ymeri Mendini kritik nënkupton vlerësim sistematik apo formulim i opinioneve a pohimeve të bazuara në kritere racionale. Përbën vlerësimin e përfundimeve, duke shqyrtuar...

  Letër e hapur kryetarit të LDK- së, akademik Isa Mustafa

  Shkruan Dr. Burim Karameta, asamblist i LDK-së në KK Ferizaj. Duke dëshiruar dhe qëndruar të mos merrem me situatën e krijuar para datës 25 mars,...

  Pse votuesi llapjan duhet të reflektojë

  Shkruan Arbër Ymeri, ligjërues i filozofisë Me gjithë potencialin intelektual, politikë e ekonomik që mund të këtë pasur, për hir të politikave korruptive e denigruese...

  Jashari: Gjysmë milioni euro na kushtoi vendimi i LDK-së, vetëm për qefin e Agim...

  Shkruan Shemsi Jashari: Është e rëndësishme për qytetarin llapjan ta kuptoj se, për ti plotësuar qefin e një njeriu siç është Agim Veliu të...

  A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?

  Dr. Dr. Halil Krasniqi, expert i shëndetit, informon rreth Coronavirusit dhe Pandemis së mundur. A mund të arrijë ky virus në Kosovë? Rritja permanente e numrit të...

  Loja me hile e Isa Mustafës

  Shkruan: Shemsi Jashari Se Isa Mustafa, është politikan me përvojë është e ditur, se është njëri që iu ka mbijetuar të gjitha sistemeve edhe kjo...

  Letër e hapur për Kryeparlamentarin Glauk Konjufca

  Dr. Burim Karameta T'gjithë u bindëm, bile edhe ata që deri sot nuk kan besu, se me t'vërtetë Lidhja Demokratike e Kosovës është parti institucionaliste...

  “Lidhja” rrënuese e LDK-së rugoviane!

  Shkruan: Florim Zeqa LDK-ja në prag të 30 vjetorit të themelimit të saj...

  Politikanët në pozitat e larta vjetërohen shpejt dhe jetojnë 2,7 vite më shkurt sesa...

  Si ndihen Politikanët në konfrontacion me zgjedhjet Dr. Dr. med. Halil Krasniqi përshkruan psikologjinë e sjelljes dhe stresin e politikanëve në pragun e zgjedhjeve Fushata zgjedhore...

  “Nuk ka paqe derisa gruaja shihet si pronë e burrit”

  Shkruan: Luljeta Zeqiri-Mulliqi PREHU NË PAQE !!?? Fjala që po e dëgjoj sot për gruan e vrarë nga burri Nuk ka paqe për atë grua e...