https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Instagram konfirmon që aplikacioni ndjek çdo lëvizje të përdoruesit

Instagram u kërkon të gjithë përdoruesve të tij europianë që të bien dakord me kushtet dhe termat e saj të përditësuara dhe kushdo që...

Apple për herë të parë vjen me iPhone të lakuar (Foto)

Apple është duke punuar që të sjellë modelin e parë me formë të lakuar. Kompania e famshme raportohet se ka finalizuar idenë që të...

Këto janë armët “e zgjuara” të së ardhmes

Armatimet e së ardhmes kanë mbërritur në të tashmen. Dhe të parët që i prvojonë këto risi teknologjike janë trupat e marinës amerikane. Në...

Telefoni për njerëzit që nuk e duan Facebook-un dhe rrjetet tjera sociale

Një telefon i vogël, i cili lidhe me 4G është një telefon për ata që nuk i duan rrjetet sociale. Kompania amerikane, Light, ka nisur...

Ja kur pritet të dal në shitje Samsung Note 9, këto janë performancat e...

Sipas dëshmive, Samsung duket se lançon Galaxy Note 9-in e saj të ardhshëm më të herër se sa pritej. Samsung Galaxy Note 9 tashmë mund...

Arma më e re me lazer

Dronët janë një faktor në rritje në fushën e betejës. Kompania e armatimeve Raytheon po punon në disa sisteme për të shmangur avionë. Siç u...

“Benzinë zjarrit”, Facebook: Rritje me çdo kosto!

Pasojat negative të Facebook, edhe të vdekurit dhe terrorizmi, nuk janë arsye për të braktisur “misionin” e rrjetit social që është ajo e lidhjes...

Kjo vegël e Firefox i pamundëson Facebook të gjurmoj të dhënat tuaja

Pas skandalit të fundit me keqpërdorimin e të dhënave të Facebook nga Cambridge Analytica, Firefox sjell veglën e cila pamundëson një gjë të tillë. E...

Kina aplikon sistem të avancuar për të gjobitur këmbësorët që shkelin rregullat e trafikut

Kalimi i parregullt i rrugës nga këmbësorët është një problem i madh në këtë shtet, andaj duket se ky sistem i ri do të...

Testohet parashuta që do të ulet në Mars

Agjencitë hapësinore evropiane dhe ruse kanë testuar një parashutë që do të përdoret në uljet e Marsit. Ekspertët nga Rusia dhe Evropa kanë testuar një...