https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Astronautët shpëtojnë nga anija kozmike me defekt

Astronautët bënë ulje të detyruar pasi anija Soyuz pësoi defekt. NASA tha se pati një problem me funksionimin e mekanizmit të lëshimit dhe se ekipi...

Gjiganti Volkswagen largohet nga Irani

Kompania gjermane e veturave Volkswagen do të përfundojë pothuajse të gjitha veprimet në Iran, ka bërë të ditur Bloomberg duke cituar një zyrtar amerikan. Administrata...

“Google Street” fotografon rastësisht sherrin në rrugët e Tiranës

Google Street, që monitoron nga lart shumë shtete, ka kapur rastësisht një sherr në rrugët e Tiranës, transmeton gsh. Sherri është filmuar në rrugën “Violeta...

Koreja e Jugut merr vendim të ‘përjashtojë’ 20 mijë vetura të BMW pas zjarreve...

Qeveria e Koresë së Jugut ka thënë se do të përjashtojë rreth 20 mijë vetura të markës BMW nga rrugët e saj. Ky veprim i...

Samsung me mbushës për dy celularë njëherësh

Samsung po planifikon që të nxjerrë në treg një karikues 2 në 1 për celularët e tij dhe Galaxy Watch. Duo Wireless Charger është i...

Galaxy S10 mund të vijë me plot 5 kamera

Samsung Galaxy S10 Plus nuk do të dalë deri në vitin e ardhshëm, por kurrë nuk është shumë herët për një thashetheme të mirë,...

Education Innovators Kosova në garë për çmimin ‘The Balkan Hackathon’

Në Sofje të Bullgarisë u mbajt konferenca “The Balkan Hackathon” në kuadër të festivalit “Webit”. Programer nga dhjetë vende të Ballkanit Perëndimor morën pjesë në...

Instagram tani me video 60 minutëshe: Lëshon IGTV, rivalizon Youtube

Instagrami ka publikuar një opsion që lejon përdoruesit të postojnë klipe të gjata deri në një orë. IGTV lejon përdoruesit të krijojnë përmbajtje që...

E ardhmja e ‘Fiatit’ tek modelet e vogla elektrike

Brendi “Fiat” në Evropë do të reduktohet në disa modele të bazuara në linjën e modelit 500 të elektrifikuar dhe “Pandas”, kanë thënë zyrtarët...

NASA sot njofton zbulimin e ri në Mars

Rover Curiosity thuhet se ka pasur sukses në një zbulim të ri. Detajet do të zbulohen nga agjencia hapësinore vetëm në kontekstin e konferencës...