https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Dhënia e 20 shtëpive në Podujevë, peng i ankesës së një banori

Shtëpitë e ndërtuara nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale për banorët e “Lagjes së Dëshmorëve” nuk janë dhënë ende nga Komuna e Podujevës. 20...

Aleksander van der Bellen i kundërpërgjigjet Ivica Daçiqit për Kosovën

Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, është pritur sot në një takim zyrtar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në këtë takim...

Gashi kërkon qasje pozitive të Francës për vizat

Gjatë një vizite zyrtare në Francë, zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi pati takime të ndara me anëtarë të Parlamentit Francez dhe me ambasadorin...

U nënshkrua memorandum për aktivitete që aftësojnë të rinjtë e Kosovës

Sot u nënshkrua memorandum bashkëpunimi midis Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) dhe Institutit për Bashkëpunim Ndërkombëtarë të Bashkësisë së Shkollave të Larta...

Serbia vazhdon të konsiderojë formimin e Ushtrisë së Kosovës të rrezikshme

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka deklaruar se Serbia do të vazhdojë të punojë intensivisht në përmbushjen e agjendës evropiane, me qëllim të hapjes së...

I jepet lamtumira e fundit, të aksidentuares mbrëmë në Prishtinë

Është varrosur Linda Avdullahu, e cila humbi mbrëmë jetën si pasojë e plagave të marra nga goditja e një veture, përderisa po kalonte rrugën...

Qytetarët e Kosovës kanë humbur besimin në sistemin e drejtësisë

Qytetarët e Kosovës kanë humbur besimin në institucionet e sistemit të drejtësisë në vend, sipas “Indeksit të Performancës së Sistemit të Drejtësisë”, botimi i...

Austria dëshiron që liberalizimi i vizave për kosovarët të ndodhë deri në fund të...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur një vizitë zyrtare në Republikës e Austrisë, me ftesë të homologut të tij austriak, Alexander Van der...

Tetë të arrestuar për sulmin ndaj pelegrinëve serbë në Istog

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tetë persona lidhur me sulmin ndaj autobusëve të pelegrinëve serbë në Istog, në fundjavë. Drejtoria e Policisë...

Inspektorati i Policisë hesht rreth rastit të djalit të Shpend Maxhunit

Rinor Maxhuni shkoi në polici dhe e pranoi se arma e gjetur në veturën e kushëririt të tij, Shpëtimit, djalit të Shpend Maxhunit, është...