LDK: Marrim pjesë vetëm në seancën e jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës do të mbajë dy seanca, njëra nga të cilat është e jashtëzakonshme dhe ka të bëjë me tri marrëveshje të arritura...

​Rrokulliset traktori, vdes një person

Policia njofton se në fshatin Potok Mala në Soqanicë për një aksident trafiku me fatalitet. Sipas Policisë një person i nacionalitetit serb derisa ishte duke...

Ramush Haradinaj: O burrë ne i vjedhim shtetet tona

Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë në një intervistë ka argumentuar kundër ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Bashkimin e Preshevës me Kosovën e ka...

Isa Mustafa mbledh kryetarët e degëve të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do mbaj mbledhje gjatë ditës së sotme. Në orën 17:00 ai do mbledh gjithë kryetarët e degëve...

Thaçi konfirmon mundësinë e takimit me Trump

Presidenti, Hashim Thaçi, ka konfirmuar mundësinë e takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në margjina të Asamblesë së...

Organizata austriake ua mundëson fëmijëve kosovarë shërimin jashtë vendit

Institucionet publike shëndetësore në Kosovë vazhdojnë të mos i ofrojnë disa shërbime për të cilat pacientët detyrohen të kërkojnë shërim jashtë vendit. Sfida më...

Afër 10 mijë të rinj nuk e kaluan testin me shkrim në polici

Mbrëmë janë bërë publike rezultatet e testit me shkrim të cilit iu nënshtruan aplikantët për pjesëtarë të ri të Policisë së Kosovës. Nga këto rezultate...

Rrëzohet muri i sapondërtuar, punëtori pëson lëndime të rënda

Një punëtor është lënduar derisa kryente punime në shtëpinë e një personi tjetër, në rrugën “Blerim Ademi” në Prishtinë. Sipas policisë, viktima mashkull derisa ishte...

Investimet në Veri, qytetarët ankohen se paraja po shpërndahet padrejtësisht

Edhe pse në katër komunat veriore investohet nga tri buxhete të ndryshme, banorët e atjeshëm thonë se në realitet nuk shihet asgjë. Qytetarët ankohen...

Vdekja e të riut në bjeshkët e Deçanit, policia arreston një person

Eldon Kuqi, 22-vjeç nga komuna e Deçanit, ka humbur jetën dje në mënyrë tragjike në Bjeshkët e Deçanit. Policia e Kosovës ka bërë të ditur...