https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Thaçi i tregon deputetit gjerman: Unë jam president, unë vendosi për korrigjim kufijsh

Deputeti i Parlamentit të Gjermanisë, Peter Beyer, ka folur për takimin që ka pasur sot në mëngjes me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Kur ky...

Mot i ftohtë dhe me vranësira

Gjatë javës mot më i ftohtë, i ndryshueshëm, me vranësira, intervale me diell dhe të reshura. Vorbulla ciklonike me masa të ftohta ajrore, tashmë ka...

Aksident i rëndë në Krushevë të Klinës

Sot rreth orës 17:26 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku në fshatin Krushevë të Klinës, ku kanë marrë lëndime trupore tre persona. Policia njofton...

Veseli i thotë deputetit gjerman se synon investime të kompanive gjermane në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar sot me deputetin e Parlamentit të Gjermanisë nga radhët e CDU-së, Peter Beyer. Me deputetin gjerman...

BE: Transformimi i FSK-së vetëm sipas Kushtetutës

Zëdhënësja e BE-së Maja Kocijançiq u ka bërë thirrje autoriteteve të Kosovës për të siguruar procesin e ligjshëm dhe gjithëpërfshirës, kur bëhet fjalë për...

Haradinaj tregon se sa do të jetë rritja e pagave për Policinë e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka organizuar pritje me rastin e pensionimit të policit të Kosovës, Asllan Krasniqi, pjesëtarë nga Njësia për Sigurimin e Objekteve me...

Janjiq: As Serbia, as Rusia e Kina s’mund ta ndalin formimin e ushtrisë së...

Kreu i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq, deklaroi sot se procesi i formimit të Ushtrisë së Kosovës nuk mund të ndalet nga Serbia,...

Tahiri për kërcënimin ndaj Bahtirit: I gjallë apo i vdekur ai do t`a hap...

Deputeti nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, ka reaguar pas kërcënimeve me vdekje që ka pranuar kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Tahiri u shpreh se...

Mogherini s’e di datën e vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian nuk e ka përcaktuar ende datën e vazhdimit të dialogut në Bruksel ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, qoftë për negociatat në nivelin politik...

Refuzohet lirimi i Sylejman Selimit, paralajmërohet kallëzim penal nga avokati i tij

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur përsëri për mos lirimin e ish komandantit të UÇK-së, Sylejman Selimit. Kështu ka njoftuar avokati i tij, Tomë Gashi...