https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Komisioni për AKI-në s’kërkon shkarkimin e Maxhunit, presin informacione nga Policia

Nënkryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Ganimete Musliu pas mbledhjes tha se nuk kanë marrë asnjë informacion në...

BE kërkon gjithpërfshirje në transformimin e FSK-së

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijanciç, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se Bashkimi Evropian është i interesuar për një proces gjithpërfshirës në...

48 orë ndalim për shoferin që goditi për vdekje 30-vjeçaren në “Rrugën B”

I është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orësh shoferit që goditi për vdekje një 30-vjeçare të hënën në mesditë në “Rrugën B” në...

Rrëfimi i kosovarit që qëndroi në Korenë e Veriut, çka mendojnë koreanët për Kosovën

Ka vizituar shumë shtete në botë, por vizita në shtetin e izoluar të Koresë së Veriut i ka lënë një përshtypje interesante. Besart Mujku nga...

Haradinaj i thotë Palmerit se Kosova është e paluhatshme në ruajtjen e qenësisë kushtetuese

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka thënë zëvendësndihmës sekretarit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, se Kosova është e paluhatshme në ruajtjen e realitetit...

Thaçi nuk heq dorë nga korrigjimi i kufijve, Vetëvendosje s’ka datë për protestën që...

Lëvizja Vetëvendosje kishte paralajmëruar protesta edhe më masive se ajo e 29 shtatorit, nëse presidenti Hashim Thaçi nuk tërhiqet nga ideja për korrigjimin e...

Rrahu vajzën dhe nusen e djalit, arrestohet nga Policia në Podujevë

Gjatë ditës së djeshme në Podujevë është raportuar për një rast të dhunës në familje. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar...

GAP: Reduktimi i ministrive do ta kursente buxhetin e Kosovës

Instituti GAP ka publikuar raportin “Buxheti 2018 dhe rekomandimet e Komisionit Evropian”, i cili analizon rekomandimet e Komisionit Evropian për Kosovën karshi ndarjeve buxhetore...

Kjo është gruaja e cila vdiq mbrëmë nga aksidenti, la pas vetës një fëmijë

Dje në rrugën ‘B’ në Prishtinë dy këmbësore janë goditur nga një veturë. Si pasojë e aksidentit, viktima e moshës 30-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmë...

Shteti duhet t’i forcojë mekanizmat e kontrollit për siguri në punë

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot konferencë për media në të cilën ka paraqitur rekomandime lidhur me të drejtat e punëtorëve në...