https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Austria dëshiron që liberalizimi i vizave për kosovarët të ndodhë deri në fund të...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka nisur një vizitë zyrtare në Republikës e Austrisë, me ftesë të homologut të tij austriak, Alexander Van der...

Tetë të arrestuar për sulmin ndaj pelegrinëve serbë në Istog

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tetë persona lidhur me sulmin ndaj autobusëve të pelegrinëve serbë në Istog, në fundjavë. Drejtoria e Policisë...

Inspektorati i Policisë hesht rreth rastit të djalit të Shpend Maxhunit

Rinor Maxhuni shkoi në polici dhe e pranoi se arma e gjetur në veturën e kushëririt të tij, Shpëtimit, djalit të Shpend Maxhunit, është...

Osmani: I mirëseardhur qëndrimi i palëkundur i Gjermanisë kundër prekjes së kufijve

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se e mirëpret qëndrimin e deputetit të Parlamentit të Gjermanisë, Peter Beyer, rreth ruajtjes...

Arrestohet 22-vjeçari për grabitje në një market në Podujevë

Para tri ditësh në fshatin Shtedim të Podujevës, saktësisht në një market, viktimës (femër), nën kërcënimin e armës së ftohtë (thikë), i janë grabitur...

Vidhet një kombi në Podujevë, familja kërkon ndihmë për ta gjetur (Foto)

Mbrëmë një banorit të fshatit Gllamnik të Podujevës i është vjedhur kombi, shkruan Llapi.info. Vjedhja ka ndodhur brenda oborrit të shtëpisë, ku persona të maskuar...

Përplasja në zyrën e Presidentit, çfarë porosi erdhën nga Berlini për Hashim Thaçin

Një deputet gjerman nga partia e Merkel, Peter Beyer, ia ka bërë të qartë Presidentit Hashim Thaçi qëndrimin e Berlinit rreth çështjes së ndryshimit...

Nisma rehaton anëtarin e vet inspektor të arsimit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, që udhëhiqet nga Shyqiri Bytyqi i Nismës, ka rehatuar një anëtar të vetin si inspektor të arsimit në...

Veseli: Me buxhetin e vitit të ardhshëm rriten pensionet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, së bashku me Ministrin e Financave, Bedri Hamza, kanë pritur sot në takim Sindikatën e Pensionistëve të...

Lëndohet një person në vendin e punës pas kontaktit me rrymë

Një person përderisa ishte në vendin e punës në një fabrikë në Ferizaj ka pësuar lëndime trupore. Sipas informacioneve të Policisë, i njëjti ka pësuar...