Bruto Produkti Vendor për kokë banori më 2017 ishte 3 566 euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat e Bruto produktit vendor (BPV) për vitin 2017, sipas aktiviteteve ekonomike dhe me qasjen...

22 të arrestuar për prostitucion në Kosovë

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar 22 persona të dyshuar për përfshirje në vepra të kundërligjshme “mundësim ose detyrim në prostitucion”,” marrje me...

Delawie: Kur do të ndalen politikanët së ndërhyri në Kosovë

Ambasadori në shkuarje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka reaguar përmes një postimi në Twitter për rastin e hetimit të listave...

Hoxha thotë se miratimi i ligjeve nga Kuvendi, janë të rëndësishme për procesin integrues

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka përshëndetur miratimin e tri ligjeve shumë të rëndësishme për procesin integrues, nga ana e deputetëve të Kuvendit...

Krasniqi: Lojë e ulët nga opozita, tash e kuptuan rëndësinë e marrëveshjeve

Nënkryetari i PDK’së, Memli Krasniqi ka thënë se opozita, përkatësisht LDK po luan lojë të ulët, duke thirrur seancë të jashtëzakonshme sepse iu ka...

Adebahr: BE dëshiron marrëveshje Kosovë – Serbi para pranverës së vitit të ardhshëm

Zgjidhja e mosmarrëveshjeve territoriale përfshin edhe vende tjera dhe jo vetëm Kosovën dhe Serbinë prandaj duhet dëgjuar se çfarë mendojnë ata për këtë çështje,...

Konjufca: Duam të nxjerrim një rezolutë që e sqaron paprekshmërinë e territorit

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka kërkuar që të mbahet seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita ku do të diskutohet...

VV: Komuna nuk i largon shitësit ambulantë që kanë lidhje me zyrtarët komunalë në...

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë, ka reaguar në lidhje me largimin e shitësve ambulantë nga hapësirat publike në qendër të Podujevës, transmeton Llapi.info Në komunikatën...

Gazeta spanjolle: Në rast të marrëveshjes me Serbinë, Spanja do të njohë Kosovën

Në zyrën e ministrit të Punëve të Jashtme të Spanjës, Joseph Borrell, tashmë kanë arritur shumë raporte rreth procesit negociues të nivelit të lartë...

Gjykatësve të Kushtetueses u dalin pagat me rritje

Rreth tre muaj pasi ia kishin dhënë dritën e gjelbër vendimit të Qeverisë Haradinaj për ngritje të pagave, gjykatësit e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës...