https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Gjermania, dush të ftohtë Serbisë: S’ka BE pa e njohur Kosovën

Parlamentari gjerman, Peter Beyer, mendon se Kosova është “faktikisht e pavarur dhe Serbia duhet ta njohë de jure shtetin sovran të Republikës së Kosovës”. Në...

Deficiti tregtar i Kosovës në shtator mbi 257.3 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin shtator 2018. Të dhënat nga Tregtia...

Scott për deklaratën e tij mbi Kosovën: Qëndrim i njohur i Amerikës

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, komentoi deklaratën e tij se Kosova është shtet shkaktoi reagime të shumta në Serbi. Ai u tha gazetarëve në...

Prokuroria: Gani Thaçi është i dyshuar për përleshjen

Prokuroria Themelore në Prishtinë konfirmoi sot se vëllai i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Gani Thaçi, ka qenë i përfshirë në një përleshje në...

Gjenden pako me eksplozivë në shtëpinë e Obamas dhe Clinton

Disa pako të dyshimta eksplozive janë dërguar në shtëpitë e ish-Presidentëve Barack Obama dhe Bill Clinton. Shërbimi Sekret i SHBA-së tha të mërkurën se disa...

Shtyrja e mundshme e vizave, Hoxha vrapon për takime në Bruksel

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, është takuar sot me raportuesin për Republikën e Kosovës në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes, me të cilin ka...

Policia ia konfiskon revolën Lahi Brahimajt, ai thotë se e kishte me leje

Policia në rajonin e Prishtinës ka konfiskuar dje katër armë zjarri në pesë raste të ndara. Sipas policisë, armët e zjarrit janë gjetur dhe konfiskuar...

Tahiri: Kompensimi lehtëson rimëkëmbjen e viktimave

Republika e Kosovës është vendi i parë në rajon që ka përligjur dhe rregulluar të drejtën e viktimave të krimit në kompensim, si dhe...

Asgjësohen dhjetëra kilogramë lodra të rrezikshme (Foto)

Në Kishnicë të Graçanicës është bërë asgjësimi i dhjetëra kilogramëve të 12 llojeve të lodrave për fëmijë që janë cilësuar si të rrezikshme për...

Stefanoviq: Kam frikë se Kosovën po e ndihmojnë ndërkombëtarët për anëtarësim në INTERPOL

Aplikimi i Kosovës për anëtarësim në INTERPOL, ka ngjallur reagime të shumta në Serbi. Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë...