“Nuk ka paqe derisa gruaja shihet si pronë e burrit”

Shkruan: Luljeta Zeqiri-Mulliqi PREHU NË PAQE !!?? Fjala që po e dëgjoj sot për gruan e vrarë nga burri Nuk...

‘Tani ose kurrë, LDK-ja e ka shansin të shkëlqej ashtu si ishte’

Shkruan Ramazan Bekteshi: LDK-ja, shpresë apo iluzion Kanë mbetur edhe pak ditë,...

Ka ardhur koha që LDK të jetë parti politike, jo parti të atyre që...

Shkruan Enver Robelli: LDK gjendet para një vendimi: a do të jetë patericë apo parti? Si patericë e kemi...

‘Rinia e Podujevës u largua, qyteti me zhurmë ra në qetësi’

Shkruan Ragip Fetahu: Qyteti i heshtur …dhe qetësia bie. Kujtimet mbesin nga dikur! Një qytet i...

“U dashkan të vdesin Fetnetja Ramosaj me shoqe, që pushtetarët dhe populli jonë të...

Shkruan Luljeta Mulliqi: Fatkeqësisht ky është realiteti në vendin tonë Ky vend është vend i...

Digjet mali në fshatin Dyz (Video)

Zjarrvëniet nëpër lokacione të ndryshme të Podujevës nuk kanë të ndalur, raporton Llapi.info Kësisoj, këtë pasdite malet në...

“Kush mban përgjegjësi për propagandën kundër luftëtarëve të lirisë”

Shkruan Ilmi Llumnica: Të ndëruar qytetarë është lehtë më kuptuar se kush mban përgjegjësi për degradimin e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kush mban...

Maloku: Çfarë na duhen dekorimet kur rrugët në Podujevë janë mbuluar nga lloçi

Kryetari i partisë Fjala në Podujevë, Xhevdet Maloku, e ka cilësuar shumë të madhe ndarjen e 9 mijë e 945 euro për dekorimin e...

Të rinjtë të shihen si mundësi e jo si rrezik!

Shkruan: Shemsi Jashari Të rinjët janë burim i veqantë, pasuri e paqmueshme e një vendi dhe komuniteti prandaj duhet trajtuar me kujdes, me respekt dhe...

Të rinjët përballë të vjetërve

Shkruan Shemsi Jashari: Aktualisht është kohë e vështirë, pasi që ka përplasje të mendimeve e mospajtime të ndryshme mes të rinjëve të motivuar, energjik dhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news