Podujevë

  VV në Podujevë pastron borën para hyrjes së Komunës (Foto/ video)

  Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë ka zhvilluar sot një aktivitet simbolik për pastrimin e trotuareve nga bora në qytetin e Podujevës, shkruan Llapi.info. Kryetari i VV-...

  Rrahje në Podujevë, një i lënduar dhe pesë të arrestuar

  Një përleshje mes disa personave ka ndodhur në Podujevë, raporton Llapi.info. Nga kjo rrahje një person është lënduar, ndërkohë që pesë të tjerë janë arrestuar. Rastin...

  Agim Veliu uron mësimdhënësit për 7 Marsin

  Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka uruar mësimdhënësit për ditën e Mësuesit, njofton Llapi.info Përmes rrjetit social Facebook, Veliu tha se kjo ditë...

  Konfirmohen 340 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 në Podujevë

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.715 mostra të...

  Theret me thikë një person në Podujevë

  Policia e Kosovës, në raportin 24 orësh për ditën e djeshme, ka raportuar se në rrugën ‘Xhemajl Mustafa’ në Podujevë është therur me thikë...

  Dëmtimi i pllakave në Podujevë, reagon Bulliqi: Të nisin hetimet

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka reaguar pasi në dy fshatra të kësaj Komune janë dëmtuar pllakat të heronjve dhe asaj me...

  Pronarët e autobusëve në Podujevë hyjnë në ditën e dytë të grevës, qytetarët presin...

  Pronarët e transportimeve të udhëtarëve nga Podujeva edhe sot kanë vazhduar me grevën e tyre duke anuluar kështu të gjitha transportimet e mundshme të...

  512 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 22 në Podujevë

  Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar sot edhe 512 raste të reja me virusin korona, pas testimit 4.718 mostrave, raporton...

  Afro 200 mijë euro shpenzime vetëm për lëndë djegëse në komunën e Podujevës

  Shpenzime të mëdha kanë bërë komunarët e Podujevës gjatë vitit 2017 për lëndë djegëse. Janë rreth 200 mijë euro që janë harxhuar për këtë...

  Tahiri i AAK-së nis fushatën në Podujevë, thotë se ka hartuar planin qeverisës: Masterplan...

  Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, tashmë edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës, Besnik Tahiri, ka nisur fushatën përkundër...