https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Ndihmohet me pajisje QKMF Podujevë, ndihma të tilla priten edhe në të ardhmën

Organizata InnovActive Centre for Social Improvement (ICSI) ndihmoi institucionet shëndetësore të Komunës së Podujevës me pajisje në vlerë 25 mijë euro, njofton Zyra për...

Aksident në Sibofc, 4 të lënduar (foto)

Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në fshatin Sibofc, në magjistralen Podujevë-Prishtinë rreth orës 14:00,...

Skulpturë në Podujevë, në vend të monumentit për 3 dëshmorët llapjanë

Kreu i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka shkelur një vendim të marrë para 4 vjetësh për vendosjen e një monumenti për 3 heronjtë...

Babai sulmon bijën e tij në Podujevë

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh njofton se dje në Podujevë në ora 19:30 ka ndodhur një sulm në familje, me ç’rast babai ka...

Aksindet në Gllamnik, dy të lënduar (Foto/Video)

Dy persona të gjinisë mashkullore kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot rreth orës 14:30, njofton Llapi.info. Shefi i Emergjencës...

Jahjaga në Podujevë: Kriza politike të kalohet me dialog (video)

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga vizitoi sot komunën e Podujevës ku u takua me Kryetarin e Komunës Agim Veliu në prani të përfaqësuesve të...

Vetura godet një biçiklistë në Podujevë

Një biçiklistë i moshës 29-vjeçare është goditur sot rreth orës 11:00 nga një veturë në udhëkryqin e rrugës “Zahir Pajaziti” dhe rrugës “20 Qershori”....

Avni Ajeti fal gjakun e vëllait Nazmiut, i cili ishte veteran i UÇK-së

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe tek varri i heroit Zahir Pajaziti, në Turiqicë të Podujevës, në 19...

Familjet Pajaziti, Hoxha e Zejnullahu kërkojnë bashkim të liderëve për shtetin

Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hafik Zejnullahu patën fuqi dhe vizion të godasin armikun që në dukje për shumë njerëz ishte i pamposhtur ....

Nesër 19-vjet nga rënia heroike e Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut

Nesër bëhen 19-vjet nga rënia heroike e komandantit Zahir Pajazitit dhe bashkëluftëtarëve të tij, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut, njofton Llapi.info. Për nder të 19-vjetorit...