https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

90 mijë euro për renovimin e sallës së teatrit

Salla e teatrit të Podujevës do të fillojë të renovohet së shpejti, pasi Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit i ka ndarë 90 mijë...

Podujevë, dy të arrestuar

Një person nga fshati Rvuq, e një tjetër nga fshati Brecë të komunës e Podujevës janë arrestuar dje pasi që të njejtët ishin të...

Pjesëmarrje e vogël e qytetarëve në diskutimin publik

Një numër i vogël i qyetatarëve kanë marrë pjesë në diskutimin publik që është mbajtur sot në Kuvendin Komunal të Podujevës lidhur me Draft...

Mblidhet kryesia e LDK-së, Veliu: Të respektohet marrëveshja e koalicionit

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur në një takim në selinë e partisë. Nënkryetari i saj Agim Veliu, për Klan Kosovën, ka thënë...

Sulmohen dy policë dhe zyrtarët e KEDS-it në Bollopojë të Podujevës

Dje në ora 11:35 në fshatin Bollopjë të Podujevës dy të dyshuarit, një mashkull dhe një femër K/Shqiptar-e, kanë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë...

Nesër debat me qytetarë për Draft Strategjinë e Zhvillimit Ekonomik

Nesër duke filluar nga ora 10:00 në Kuvendin Komunal të Podujevës do të mbahet një debat publik me qytetarë, njofton Llapi.info. Në debatin me...

Shtigjet e parkut “Te Pishat” akoma të bllokuara, qytetarët të mllefosur (Foto/Video)

Shtigjet e këmbësorëve në parkun“ Te Pishat” në qytetin e Podujevës ende janë të bllokuara nga rrëzimi i drunjëve nga erërat e forta që...

Ministri Agani premton investime konkretet në mbrojtjen e ambientit në Podujevë

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, është takuar sot me Ministrin e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, me të cilin...

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Bradash të Podujevës

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se dje në fshatin Bradash të Podujevës në orën 12:00 është gjetur një mjet i dyshuar...

Nesër në Podujevë ndërprerje rryme në këto lokalitete

KEDS Sh. A. njofton se më 03.02.2016 në NS 220/35/10 kV Podujevë do të shkyçet: • Dalja 10 kV Podujeva 3 prej orës 11:00 deri...