https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Komuna shpall konkurs për punë

Komuna e Podujevës, përkatësisht zyra e personalit ka shpallur dje një konkurs për punë për plotësimin e tri vendeve të lira pune. Sipas konkursit,...

Dy jetim nga Podujeva në mëshirën e hallës së tyre, kërkojnë ndihmë për një...

Agnesa Shala, 12-vjeçare dhe Agon Shala, 7-vjeçar nga Podujeva, tash e një vit kanë mbetur pa të dy prindërit. Nëna u ka vdekur pesë...

Prindi rrah arsimtarin në Shtedim të Podujevës

Arsimtari i lëndës së Biologjisë, V.V. në Shkollën Fillore “Sheqë Mirofci” në fshatin Shtedim të Podujevës është rrahur nga prindi i një nxënësi sot...

Fidan Rekaliu: Draft Strategjia e Zhvillimit Ekonomik ndikon në zhvillimin e komunës

Shefi i Grupit të Këshilltarëve të LDK-së në Podujevë, Fidan Rekaliu, në mbledhjen e sotme që është diskutuar për Propozimin e Strategjisë së Zhvillimit...

Lutfi Rexhepi: Draft Strategjia e Zhvillimit Ekonomik tallje me ekzekutivin

Këshilltari i PDK-së në Podujevë, Lutfi Rexhepi, ka thënë se Draft Strategjia e Zhvillimit Ekonomik për vitin 2016-2018 është tallje me ekzekutivimin. Këto deklarata...

Shpërndahet mish për familjet në nevojë në Podujevë

Pako me nga 10 kilogram mish kanë përfituar 230 familje në komunën e Podujevës, të cilat gjinden në listat e asistencës sociale. Lajmin për...

Kërkohet dorëheqja e Avni Malokut

Shefi i grupit të këshilltarëve të PDK-së në Podujevë, Rafet Llapashtica dhe kështilltari tjetër i kësaj partie, Flakron Gashi kanë kërkuar dorëheqjen e drejtorit...

Llapi shënon fitore në miqësoren ndaj Trepçës

Me rezultat 0:2 në favor të ekipit llapjan ka përfunduar ndeshja miqësore mes KF. “Trepça” dhe KF. “Llapi”. Golashënuesit për ekipin llapjanë ishin Edon Zeqiri...

Podujeva dhe GIZ me mundësi bashkëpunimi

Nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, është takuar sot me delegacionin nga Organizata Qeveritare Gjermane GIZ të udhëhequr nga Markus Leick, me ç’rast...

Veliu përuroi këndin me informacione për fermerët llapjanë

U hap sot Këndi me informacione dhe udhëzime për fermerët dhe kultivuesit e rinj të Komunës së Podujevës, të cilët janë të interesuar të...