Prokuroria: Nëse ndonjë veteran i UÇK-së, është dëmtuar me përfshirje në listë, do...

Prokurori i Shtetit ka dalë me sqarim lidhur me listën e publikuar të ‘veteranëve të rrejshëm’, sipas aktakuzës për këtë çështje, për të cilën...

Noizy në gjykatë për plagosjen në Prishtinë

Beteja në mes dy ‘label’-ëve muzikorë OTR e Babastars e cila nisi më 13 shtator të vitit 2016 para hotelit “Sëiss Diamond”, është zhvendosur...

​Thaçi do të takohet me presidentin Trump, diskutojnë edhe për korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në fillim të javës së ardhshme do të takohet me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Nga...

Kjo është gjyqtarja që do ta gjykojë ‘Rastin e Veteranëve’

Pak muaj pasi u transferua në Gjykatën Themelore të Prishtinës, gjyqtarja Nushe Mekaj do të ketë rastin të gjykojë një nga rastet më të...

Policia jep detajet e plagosjes së vëllait të Rrahim Pacollit

Policia e Kosovës ka dhënë detajet e plagosjes së mbrëmshme në Prishtinë, ku në një lokal ka pasur të shtëna me armë zjarri dhe...

Deputeti i AAK-së e gjen veten në listën e mashtruesve, e quan lepurosh prokurorin...

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, e ka gjetur emrin e tij në listën e veteranëve të rrejshëm e publikuar dje nëpër media. Ky veprim duket...

Veseli: Nga mesi i vitit të ardhshëm, asnjë pacient nuk do ketë nevojë të...

Në hapjen e repartit të rinovuar të Klinikës së Emergjencës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se...

Kosova po bën përgatitjet për anëtarësim në Interpol

Institucionet e Kosovës janë duke i bërë të gjitha përgatitjet për anëtarësim në Interpol. Përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe të Policisë...

Haradinaj: Rrnoftë UÇK-ja!

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e gazetarëve lidhur me listat e veteranëve “të rrejshëm”. Ai ishte i pranishëm në përurimin e...

Rohan: Shkëmbimi i territoreve, mënyrë e gabuar

Albert Rohan, ish-zëvendësi i Martti Ahtisaarit në negociatat për statusin përfundimtar të Kosovës, beson se shkëmbimi i territorit midis Prishtinës dhe Beogradit do të...