https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Jeremiq: Kosova do të anëtarësohet në OKB, mund të bashkohet me Shqipërinë

Kryetari i Partisë Popullore serbe, Vuk Jeremiq, pretendon se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, po përshpejton negociatat për demarkacionin e kufirit me Kosovën, në...

“Prokuroria nuk po i kushton vëmendjen e duhur rastit ‘veteranët’”

Prokuroria është duke punuar në plotësimin e aktakuzave për lëndën e njohur si rasti i “veteranëve të rrejshëm”, e cila i është kthyer Prokurorisë Speciale...

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në Prishtinë ka arrestuar një person....

Viktima në këtë rast ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuar i mashkull...

Vetëvendosje për ‘rastin Maxhuni’ kërkon dorëheqje morale e shkarkime

Lëvizja Vetëvendosje kërkon dorëheqje morale apo shkarkime të drejtuesve të institucioneve pas rastit të ndalimit të familjarëve të shefit të AKI-së, Shpend Maxhunit, në...

Nga java e ardhshme moti i acartë përfshin Ballkanin

Ballkani pritet të hyjë në stinën e vërtetë të vjeshtës duke nisur nga java e ardhshme, pas një periudhe me të ngrohtë të pazakontë...

Gjykata ende s’ka pranuar kërkesën për masën e paraburgimit të zv/ministrit Cena

Gjykata Themelore e Prishtinës ende nuk ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prishtinës për caktimin e masës së paraburgimit për Zëvendësministrin e Zhvillimit...

VV-ja është duke përgatitur Projektligjin për dokumentimin e krimeve të luftës

Lëvizja Vetëvendosje është në përgatitje të Projektligjit i cili do t’i dokumentojë krimet e Serbisë gjatë luftës së viteve 1998-1999. Deputetja e kësaj partie, Albulena...

Daci i konsideron nostalgjikë të Millosheviçit akuzuesit për plagjiaturë në Akademi

Akuzave për plagjiaturë dhe kritikave për mospunën e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës (AShAK), u është përgjigjur kryeakademiku Nexhat Daci, ka thënë...

Daçiq: Austria nuk do të votojë pro liberalizimit të vizave

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka dhënë një intervistë për televizionin e parë serb, ku ka folur për për dialogun,...

Lista Serbe kërkon nga ndërkombëtarët të ndalohet formimi i Ushtrisë së Kosovës

Zhvillimet e fundit në Kuvendin e Kosovës, mbi çështjen e pakos së ligjeve për transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës, nuk po mirëpritet...