https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Italia regjistron mbi 1,000 raste me COVID-19 në 24 orë, për herë të parë...

Italia regjistroi 1,071 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit duke kaluar pragun simbolik prej një mijë raste për herë të...

Jashari për pozitën e presidentit: Vetëm populli mund të na propozojë, s’i duam pozitat

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari në një intervistë për Ekonomia Online, zhvillimet politike në vend i konsideron jo të kënaqshme. Ai tha se...

Aksident i rëndë në Prishtinë, dy veturat me dëme të mëdha – shkak prishja...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Prishtinë, saktësisht tek Menza e Studentëve. Indeksonline ka arritur të siguroj një video nga vendi i ngjarjes, ku...

COVID-19 në Podujevë, Jashari: Dështim i Drejtorisë së Shëndetësisë, janë lënë vetëm disa mjekë...

Drejtori i Organizatës joqeveritare “Demokracia Fillon Këtu”, Shemsi Jashari e ka quajtur si dështim punën e Drejtorisë së Shëndetësisë në lidhje me situatën me...

Të hyrat e bizneseve pësuan rënie deri në 50%, efektet e pandemisë do shihen...

Pandemia ka ndikuar që në shumë sektorë të ketë rënie deri në 50% të qarkullimit vjetor, madje nëse nuk ndodh rimëkëmbja ekonomike shumë prej...

A rrezikohen nxënësit, profesorët dhe prindërit? Eksperti britanik tregon rreziqet e (mos) hapjes së...

Fëmijët ka më shumë të ngjarë të dëmtohen duke mos u rikthyer në shkollë muajin e ardhshëm sesa nëse preken nga coronavirusi, thotë këshilltari...

Hodges: Një konflikt mes SHBA-së me Kinën, i mundshëm në pesë vjetët e ardhshme

Frederick Ben Hodges, bashkëpunëtor i Qendrës për Analizën e Politikave Evropiane (CEPA), me seli në Uashington mendon se potenciali për një konflikt i SHBA-së...

Rikthehen kufizimet për të shmangur një valë të dytë të COVID-19

Vende si Koreja e Jugut kanë zgjedhur rritjen e kufizimeve, duke mbyllur plazhet dhe restorantet, për të shmangur një valë të dytë të COID-19,...

Abazi: Takimi në Washington duhet të dështojë, Hoti s’ka legjitimitet të jetë përfaqësues në...

Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se takimi i paraparë  të mbahet në fillim të shtatorit në Washington ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duhet...

Nga 800 ankesa, 32 policë janë suspenduar e 18 të tjerë janë arrestuar

Në Inspektoratin Policor të Kosovës (IPK) kanë pranuar 800 ankesa nga zyrtarëve policor, ku 300 prej tyre janë hetuar penalisht. Kushtrim Hodaj, ushtrues detyre i...