Padi për dëmet materiale të luftës në Komunën e Podujevës!

Shkruan Shemsi Jashari Komuna e Podujevës, është shkatërruar shumë gjatë luftës së fundit nga forcat ushtarake dhe policore Serbe. Përveç dëmëve në njerëz, një krim...

A jemi të rrezikuar nga virusi Kinez?

Dr. Dr. Halil Krasniqi, expert i shëndetit, informon rreth Coronavirusit dhe Pandemis së mundur. A mund të arrijë ky virus...

Kujt po i pengon suksesi i KF Llapi?

Shkruan Shemsi Jashari: Sot ndodhi një ngjarje aspak e mirë për futbollin Kosovar, e sidomos për klubin llapjan "KF Llapi". Se në Kosovë shitet e...

Jashari: Gjysmë milioni euro na kushtoi vendimi i LDK-së, vetëm për qefin e Agim...

Shkruan Shemsi Jashari: Është e rëndësishme për qytetarin llapjan ta kuptoj se, për ti plotësuar qefin e një...

KEDS vazhdon me reduktime, këto vende mbesin pa rrymë në Podujevë

KEDS-i përmes një komunikate ka bërë të ditur vendet që do të mbesin pa rrymë ditëve në vijim në Podujevë, njofton Llapi.info Sipas tyre: Më...

Avancimi dhe pengesat e mendimit kritik

Shkruan: Arbër Ymeri Mendini kritik nënkupton vlerësim sistematik apo formulim i opinioneve a pohimeve të bazuara në kritere racionale....

Pse po ikin qytetarët e Kosovës drejt perëndimit?

Shkruan: Shemsi Jashari Qytetarët e këtij vendi e në veqanti të rinjët e kanë kuptuar se janë tradhëtuar nga politikanët e besa edhe nga prindërit...

Sanksione apo Liberalizim ndaj Kosovës

Autor: Msc. Skender Berisha Mosliberalizimi i vizave për Kosovën edhe pas plotsimit të kritereve të parashtruara nga Bashkimi Evropian,...

Të rinjtë të shihen si mundësi e jo si rrezik!

Shkruan: Shemsi Jashari Të rinjët janë burim i veqantë, pasuri e paqmueshme e një vendi dhe komuniteti prandaj duhet trajtuar me kujdes, me respekt dhe...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news