Të huajt flasin për “besën e shqiptarit” (Video)

Besa është një zotim solemn për të vepruar bashkarisht për një qëllim të caktuar, përdoret edhe si fjalë e nderit që i jepet për...

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Ambasadori norvegjez në Beograd thotë se Kosova ka të drejtë ta ketë Ushtrinë e...

Ambasadori norvegjez në Beograd, Arne Bjornstad, ka thënë se Kosova ka të drejtë në formimin e ushtrisë së vet. Ai ka theksuar se, në këtë...

“Arma dhe droga në veturën e djalit të Shefit të AKI’së një arsye më...

Sipas analistit Haki Abazi, një arsye më shumë se pse nuk ka liberalizim të vizave është edhe arma dhe droga në veturën e djalit...

Popoviq: Nëse Kosova nuk tërhiqet nga krijimi i ushtrisë, Beogradi duhet t’i ndërpresë bisedimet

Nenad Popoviq ka thënë se Beogradi duhet ta ndërpresë çdo lloj të bisedimeve me Prishtinën nëse Kosova nuk tërhiqet nga procesi i formimit të...

Qehaja: Procesi i krijimit të ushtrisë do të përfundojë në nëntor

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Ramadan Qehaja, kalimin e tri projektligjeve për ushtrinë në Kuvendin e Kosovës e sheh si hap shumë pozitiv. Sipas tij,...

Programi i Elektroenergjetikës rrezikon mbylljen

Programi i Elektroenergjetikës në Fakultetin e Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike (FIEK) po vazhdon të jetë në rrezik të mbylljes për shkak të mungesës së...

I verbëri nga Podujeva që krijon aplikacione (Video)

Përdorimi i telefonave të mençur, tashmë është përditshmëri e shumë njerëzve në Kosovë, por për Hashim Llumnicën, 34 vjeçar nga fshati Bellopojë i Komunës...

Shtyhet gjykimi për falsifikim parash, mungoi i akuzuari

Rrahman Misini nga Kumanova e Maqedonisë, i akuzuar për falsifikim parash nuk u paraqit të premten në gjykatën e Gjilanit. Gjyqtari i vetëm gjykues Islam...

Haradinaj deklarohet për skandalin rreth shefit të AKI-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar për KTV-në, lajmin se në xhaketën e djalit të kreut të AKI-së, Shpend Maxhuni, është gjetur armë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news