Ismaili: Me listën esenciale, garantojmë furnizim me barna dhe ulje të shpenzimeve për qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili sot ka mbajtur takimin e parë të Komitetit për Revidimin e Listës Esenciale të Barnave. Përmes një postimi në Facebook,...

Shqetësuese: 751 raste të dhunës familjare për shtatë muaj në Kosovë

Dhuna në familje po vazhdon të jetë problem shumë i madh i shoqërisë kosovare. Jo të pakta janë rastet kur viktimat e dhunës sistematike në...

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Francës për bashkëfinancim të bursave për studimet Master

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe zv/ambasadorja e Francës znj. Carole BLESTEL-FEFFER, nënshkruan Marrëveshje për bashkëfinancimin e bursave në nivel të...

Mbi 1 mijë kosovarë shkojnë në Haxh këtë vit

Për çdo vit, besimtarët myslimanë nga e gjithë bota marrin rrugën për në vendet e shenjta, Meke dhe Medine për të kryer një nga...

Merkel: Ndryshim i kufijve në Ballkan s’mund të ndodhë

Kryesuesi i Këshillit të Ministrave të Bosnje e Hercegovinës, Denis Zvizdiq, është takuar sot në një vizitë zyrtare në Gjermani me kancelaren Angela Merkel,...

Daçiq: Ideja e Veselit për “Mitrovicën e Re” është fiksim

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, ka komentuar deklaratën e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për investime sipas planit të tij për...

Shqiptarë e serbë në ankth rreth idesë për ndryshim të kufijve

Gazetarët e Radios Evropa e Lirë kanë vizituar disa fshatra serbe në Preshevë, komunë kjo e banuar me shumicë shqiptare, si dhe disa fshatra...

Mërgimtari nga Podujeva i cili jeton në Gjermani, ndihmon shkollën në Lluzhan

Se mërgimtarët tanë që jetojnë dhe punojnë në botën e jashtme, vazhdojnë të ndihmojnë në zhvillimet e shkollave shqipe dhe më gjerë, e dëshmon...

AKP transferon 44 milionë euro në buxhetin e Kosovës

Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) mbajti një mbledhje urgjente me ç’rast, sipas kumtesës për media, miratoi transferimin e 44 milionë...

Diplomatët francez dhe britanik: Loja me kufijtë, shkakton destabilizim në Ballkan

Serbia dhe Kosova po flasin për rivendosjen e kufijve. Kryeqytetet e mëdha evropiane janë kundër, edhe SHBA-ja dikur ka qenë, por gjërat kanë ndryshuar...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,000AbonentëAbonohu

Latest news