Galaxy S10 shfaqet sërish online, vërehet ekrani pa korniza

Ekrani i Galaxy S10 pritet të zë pothuajse tërësinë e frontit të telefonit intelegjent. Është diçka që është thënë edhe në të kaluarën dhe...

Apple rikthen prodhimin e iPhone X për shkak të shitjeve të dobëta të iPhone...

Apple ka rifilluar prodhimin e iPhone X për shkak të kërkesës më të dobët se që është pritur për modelet e fundit XS dhe...

Konceptet që tregojnë nga po e drejton teknologjia automobilizmin

Konceptet e automobilave kanë qenë element kryesor i peizazhit të automobilizmit për shumë dekada. Autoprodhuesit i kanë përdorur konceptet për të joshur interesat e klientëve...

Arsyeja pse nuk duhet të mbushni kurrë telefonin në veturë

Si rezultat, telefoni juaj mund të ndalojë ndërsa merr karikimin, ose më keq – mos të karikohet fare. Nëse jeni në një udhëtim të gjatë...

Studimi: Kufizimi i kohës në rrjetet sociale për 10 minuta në ditë rrit lumturinë

Sipas një studimi që do të publikohet në Journal of Social and Clinical Psychology, kufizimi i platformave sociale si Facebook dhe Instagram në 10...

Samsung zhvillon televizorin që kontrollohet nga truri në vend të telekomandës (Foto)

Kompania Samsung është duke zhvilluar një sistem të veçantë të televizorit, që një ditë do t’ju lejoj përdoruesve të ndërrojnë kanalet dhe volumin e...

Samsung ka shfaqur ekranet e modeleve Galaxy S10

Ekrani i Samsung Galaxy S10 sapo është zbuluar nga Samsung në një ngjarje zyrtare ku shfaqet më shumë se një model, me emrat New...

iPhone me 5G mund të vonohet deri në 2020

Planet e Apple që të përputhen me shpejtësitë 5G që do të shfaqen masivisht në telefonat Android të vitit të ardhshëm janë hedhur në...

Detaje të telefonit të palosshëm të Samsung zbulohen javën e ardhshme

Samsung do të promovoj vetëm mënyrën se si telefoni i tyre i palosshëm do të punojë, javën e ardhshme – kompania ka konfirmuar, pasi...

Dënohen Apple dhe Samsung, ngadalësuan me qëllim celularët

Apple dhe Samsung do të gjobiten me nga 5 milionë euro respektivisht në Itali, për “ngadalësimin me qëllim” të celularëve të tyre. Një hetim i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news