“Nëse VAR-i do të përdorej në Ligën e Kampionëve, nuk e di nëse finalja...

Alessandro Florenzi dyshon se finalja do të zhvillohej mes Real Madridit e Liverpoolit nëse VAR-i do të përdorej në Champions League. Sfida mes Real Madridit...

Llapi rrëmben sërish vendin e tretë, mposhtë Drenicën

Skuadra e Llapit ka mposhtur Drenicën sot në stadiumin e qytetit “Zahir Pajaziti” me rezultat minimal 1-0 raporton Llapi.info. Në një përballje në të cilën...

Gabimi i tij e eliminoi Bayern Munichun, Ulreich kërkon falje dhe merr përkrahje të...

Portieri i Bayern Munichut, Sven Ulreich, ka lëshuar një falje publike pas gabimit të tij që i kushtoi skuadrës me eliminim në gjysmëfinale të...

Marcelo i sinqertë: Po ishte penallti prekja ime e topit me dorë

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, është treguar i sinqertë pas ndeshjes me Bayern Munichun, ku kishte një rast të prekjes me dorë në zonë. Mbrojtësi...

Llapi – Drenica, zhvillohet sot pa praninë e tifozëve

Sot zhvillohen duelet e javës së 30-të në Superligë, ku Llapi pret Drenicën, njofton Llapi.info Mirëpo, kjo ndeshje do të luhet pa praninë e tifozëve,...

Ramos: Nuk do të ketë korridor nderi për Barcelonën

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka thënë se ata nuk do t’i japin Barcelonës një roje nderi në El Clasico në kampin Nou...

Sonte gjysmëfinalja e dytë Real Madrid – Bayern

Sonte me fillim prej orës 20:45 zhvillohet ndeshja e kthimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, mes Real Madridit dhe Bayernit. Ndeshja e parë, e...

Skandal në Brazil, trajneri akuzohet për 42 abuzime seksuale

Një tjetër skandal në botën e sportit. I fundit vjen nga Brazili, në një vend të zhvilluar sa u përket thuajse të gjitha disiplinave...

Bayern shkon me mungesa në Madrid, në listë edhe një shqiptar

Të martën në mbrëmje do të përcaktohet skuadra e parë finaliste në UEFA Champions League. Pas humbjes 2-1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në...

Sipas “Kuririt” të Beogradit shqiptarët kontrollojnë futbollin serb

Gazeta serbe “Kurir” ka paralajmëruar zbulimin e një skandali në futbollin serb, ku pretendon se një grup i organizuar shqiptarësh udhëheq futbollin në vendin...