https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Makarona të pjekura me djathë feta

Ne ju sjellim një recetë për një version pak të modifikuar Përbërësit: – 6 domate qershi;– borzilok;– vaj ulliri;– 150 g kërpudha;– 5 thelpinj hudhre;– 200...

Gullash italian i cili përgatitet me kube të vogla mishi dhe me pak përbërës

Spezzatino është ushqim i popullarizuar italian që i ngjan gullashit Mishi pritet në kube të vogla, hidhet miell, fërgohet në yndyrë me qepë dhe me...

Pastiço me spinaq dhe djathë – tava e ngrohtë plot shije

Pastiçon jemi mësuar që ta përgatisim me mish të grirë apo djathë e qumësht. AgroWeb.org ju tregon një mënyrë krejt të re për të shijuar...

Pulë e shijshme me limon dhe gjalpë të aromatizuar

Rrathët e limonit do të zbusin pulën, ndërsa gjalpi me trumzë do të kompletojnë shijen… Përbërësit: ▪ 4 fileto pule▪ 100 g gjalpë▪ 3 thelpinj hudhër▪...

Rizoto me mish pule dhe spinaq

Rizoto me mish dhe perime, e lehtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme Përbërësit: – 500 g mish pule;– 1 qepë të kuqe;– 3 thelpinj...

Çorbë peshku

Le të mos ju kalojë kjo kreshmë e që së paku një herë të mos përgatisni këtë gjellë fenomenale Përbërësit: ▪ 1 kg peshk ▪ 3...

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

Copën e mrekullueshme të mishit të viçit marinoni në mënyrën më të mirë! Përbërësit: ▪ 2 bërxolla mish viçi,▪ vaj ulliri,▪ kripë, piper,▪ 120 g gjalpë,▪...

Qofte të gatuara në furrë: Drekë e pazakonshme me shije të shkëlqyeshme!

Qofte të shëndetshme për të gjithë familjen. Mos nguroni të nisni nga puna, për t’i shijuar sa më parë! Nevojiten: – 250 g mish i bluar; –...

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Provoni patatet dhe kungulleshat të pjekura në furrë në mënyrë paksa më ndryshe Do ta ndieni fantazinë e shijes dhe do të kënaqeni me kungullesha...

Speca të mbushur që ende nuk i keni provuar: Drekë e shpejtë që do...

Kjo është një recetë e shëndetshme e që mund të përgatitet lehtësisht nga kushdo Përbërësit: – 1 kg mish të bluar të përzier, – 10 speca të...