Ballina Podujevë Faqe 1447

Podujevë

  Ajeti akuzon PDK-në për manipulimin e listave

  Pakënaqësi të shumta në radhët e ish-luftëtarëve. Bashkëluftëtari i heroit të kombit, Zahir Pajaziti, kërkon transparencë. Avni Ajeti akuzon PDK-në për manipulimin e listave, për...

  Podujeva feston me këngë dhe valle (Video)

  Për nder të 7 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Podujevës ka organizuar disa aktivitete. Pjese...

  Fluks i madh i qytetarëve në Emergjencë, kushtet e rënda ku ata mjekohen

  Në Emergjencën e Komunës së Podujevës sot është vrejtur numër i madh i qytetarëve të cilët kërkonin ndihmën e mjekut. Ata vuanin nga një...

  Aktivitete në Podujevë për 7 vjetorin e Pavarësisë

  Për nder të 17 Shkurtit - Ditës së Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Podujevës do të organizojë aktivitete kulturore dhe sportive Në kuadër të aktiviteteve...

  Veliu-Gecaj, trajtim i barabartë për të gjitha komunitetet

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka pritur sot në një takim zëvendësministrin e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj. Në kuadër...

  Lista e invalidëve në Llap fryhet për 737 persona (Dokument)

  Komisioni qeveritar për njohjën dhe verifikimin e statusit të dëshmorit të kombit, invalidit, veteranit, pjesëtarërit…, javën që po e lemë i ka publikuar listat...

  Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit: Agim Çeku kërkonte 3000 euro, kush dëshironte të bëhej veteran

  Bashkëluftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti ka vazhduar kritikat për listat e veteranëve në rajonin e Llapit. Sipas Ajetit, ishte vet Agim Çeku që bëri...

  Oxhaqet nuk tymojnë në Llap

  Valës së ikjeve nuk i shpëtuan as fshatrat e komunës së Podujevës. Skamja dhe pushteti i detyruan të lënë vendlindjen Përveç komunave të tjera, valës...

  Latif Gashi kërkon përmirësime urgjente në listën e publikuar nga Komisioni për Verifikim

  Njëri nga komandantët e UÇK-së, tashmë deputet i PDK-së, Latif Gashi, në rrjetin social Facebook ka shprehur pakënaqësinë e tij në lidhje me listat...

  Veliu – Ejupi dakordohen për mosvrasjen e kafshëve të egra

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, u takua sot me komandantin e Stacionit të Policisë në Podujevë, majorin Isak Ejupi. Ata diskutuan për zbatimin...