Emërimi i shefit të ri të AKI-së, Kryeministri Haradinaj në pritje të Presidentit Thaçi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se është në pritje të propozimit nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, për të emëruar shefin e ri të...

Beqiri: Këtë vit zgjedhjet në Kosovë, vitin e ardhshëm zgjedhjet në LDK

Deputeti nga radhët e LDK-së, Ismet Beqiri, në një intervistë dhënë për lajmi.net, ka treguar mbi qëndrimet dhe veprimet e ardhshme të LDK-së në...

Hoti: Thaçi s’mund ta udhëheq dialogun, Asociacioni nuk duhet të negociohet në Bruksel

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka akuzuar Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, për shkelje të rezolutës së Kuvendit. Kuvendi kishte autorizuar qeverinë...

Ymeri: Shesheli të dënohet edhe për krimet në Kosovë

Lidhur me dënimin e Vojisjlav Sheshelit, ka reaguar deputeti nga Grupi i Pavarur i Deputetëve, Visar Ymeri. Ky i fundit ka thënë se dënimi...

Procedohen në Qeveri Projektligjet për Ushqim dhe Pijet e Forta Alkoolike

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka proceduar sot në Qeverinë e Kosovës Projektligjin për Ushqim dhe Projektligjin për Pijet e Forta Alkoolike. Procedimi...

Haradinaj thotë se katër serbë të Kosovës përbëjnë ekipin menaxhues për Asociacionin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se ekipi për çështjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe ka disa komisione. Sipas tij, në komisionin...

Aksion i Policisë së Kosovës, pesë të arrestuar për kontrabandë me migrantë

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, në bashkëpunim me Prokurorinë e shtetit, pas hetimeve intensive të kryera, lidhur me...

Mësimdhënësve u njihet statusi i viteve të 90-ta, greva e së premtes nuk mbahet?!

Projektligji për statusin e punëtorëve të arsimit shqip në Republikën e Kosovës nga viti shkollor 1990-91 deri në vitin 1998-99 është miratuar sot nga...

Asnjë rast i dyshimtë për mish të prishur në Podujevë

Pas skandalit me mish të prishur në Kosovë, inspektorët kanë filluar me kontrolle nëpër komunat e Kosovës. Deri më tani, në komunën e Podujevës asnjë...

Komuna ndërton shtëpinë për veteranin e luftës Naim Gashi

Komuna e Malishevës është duke ndërtuar shtëpinë për veteranin e UÇK-së, Naim Gashi nga Balinca. Kjo shtëpi, është duke u ndërtuar në kuadër të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news