Thaçi: Investimi në fëmijë është investim në të ardhmen

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në Ditën Ndërkombëtare të fëmijëve, ka thënë se kjo ditë synon të rrisë shkallën e vetëdijesimit kundër dhunës së...

​MASHT vlerëson se pjesa e parë e maturës përfundoi me sukses

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) përmes një kumtese për media ka vlerësuar se testi i maturës shtetërore ka përfunduar në të gjitha...

​Në Podujevë babai sulmohet nga i biri

Gjatë ditës së djeshme në Podujevë është arrestuar një i dyshuar pasi pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht babanë e tij duke i thyer...

Sot shënohet Dita e Fëmijëve

Në mbarë botën sot shënohet 1 Qershorit – Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Dita e fëmijëve u vendos në këtë datë sepse është mbajtur Konferenca Botërore...

Të shtëna armësh para FSHMN- së (Foto)

Disa të shtëna armësh janë dëgjuar sot rreth orës 16 :50 minuta, para fakultetit të FSHMN-së, njofton Llapi.info. Një lexues i portalit i cili edhe...

Gjuriq: Serbia do ta mbrojë Trepçën

Marko Gjuriq ka deklaruar sot se Serbia do ta mbrojë Trepçën dhe se punëtorët nuk arsye të brengosen për ekzistencë "Kush e nguc Trepçën, godet...

Ndalohen pesticidet që dëmtojnë e zhdukin bletët

Ministria e Bujqësisë së Shqipërisë ka urdhëruar ndalimin e përdorimit të tre llojeve të pesticideve dhe gjashtë lëndëve që përdoren në sektorin e bujqësisë,...

OBSH jep alarmin:Duhani shkakton sëmundje dhe goditje kardio-vaskulare

31 maji është Dita Botëtore kundër Duhanit. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se përdorimi i duhanit shkakton spmundje dhe goditje kardio-vaskulare, si edhe mund...

Podujevë: Kamioni mbulohet nga flakët

Një kamion është mbuluar nga tymi na Podujevë. Ngjarja ka ndodhur sot në orë t e mesditës në rrugën “Skëndërbeu”. Një qytetar nga Podujeva e...

I ndalohet hyrja në Kosovë regjisorit serb që realizoi dokumentarin e përdorur edhe për...

Gazetarit dhe regjisorit serbo-kanadez Boris Malagurski i është ndaluar hyrja në territorin e Kosovës, përkatësisht në pikën kufitare në Jarinjë. Sipas një vendimi të Ministrisë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news