https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Vjosa Osmani: Kam shkëputur çdo kontakt me Isa Mustafën

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka thënë se qe një kohë të gjatë nuk ka kurrfarë komunikimi me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Sipas...

Vazhdojnë aksionet humanitare në Podujevë; 50 familje marrin pako ushqimore

Edhe sot ka vazhduar tradita e bamirësisë dhe dhënies për ata që kanë nevojë në Podujevë, shkruan Llapi.info. 50 pako ushqimore janë ndarë për 50...

Deri me 5 mars, Haradinaj pritet të miratojë strukturën e FSK-së

Këshilli Euro-Atlantik në fundin e janarit ka diskutuar për vendimin e shtetit të Kosovës për fillimin e fazës së tranzicionit të Forcës së Sigurisë...

Ministria e Bujqësisë thotë se ka miell me bollëk dhe nuk do të ketë...

65 deri në 70 për qind të kërkesave për furnizim me miell Kosova po arrin t’i realizojë përmes prodhimit në vend. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë...

Skënder Durmishi nga Podujeva, ambasador i ri i Kosovës në Shqipëri

Skender Durmishi është emëruar ambasador i ri i Kosovës në Shqipëri, njofton Llapi.info. Kështu ka bërë të ditur ministrja e Shqipërisë për Marrëdhënie me Parlamentin,...

Ministri i Jashtëm i Bosnjës për taksën: Akt i drejtpërdrejtë armiqësor

Ministri i Punëve të Jashtme të Bosnje dhe Hercegovinës,Igor Crnadak, vendimin e sotëm të Qeverisë së Republikës së Kosovës për rritje të taksës në...

Osmani flet për disa pika që e ndajnë e që e bashkojnë LDK-në e...

Vjosa Osmani, bartëse e listës së LDK-së ka folur për disa pika që i ndajnë e për ato që i përbashkojnë partinë e saj...

Arrestohet ish-gazetarja kosovare, dyshohet për keqpërdorime në Ministrinë e Bujqësisë

12 persona ka arrestuar janë arrestuar nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovës në Ministrinë e Bujqësisë dhe disa lokacione tjera. Personat e arrestuar dyshohen...

Pamje pas aksionit të policisë ku u arrestuan pesë serbë

Policia e Kosovës sot arrestoi pesë persona të komunitetit serbë në rajonin e Gjilanit. Të arrestuarit ishin të dyshuar për veprimtari kundër sigurisë në Kosovë. Kryeprokurori...

Wilson: SHBA nuk do të imponojë zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë

Nënkryetari i Këshillit të Atlantikut, Damon Wilson ka dhënë qëndrimet e tij se si mund të arrihet deri tek një zgjidhje përfundimtare të çështjes...