https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Stoltenberg: Aleatët e NATO-s, të zhgënjyer me taksën ndaj Serbisë

Në samitin e ministrave të Mbrojtjes të vendeve të NATO-s që ka nisur sot në Bruksel, do të diskutohet për nivelin e angazhimit të...

Klubi i Prodhuesve përkrah vendimin e Qeverisë për taksën

Klubi i Prodhuesve të Kosovës e përkrah vendimin e Qeverisë së Kosovës për largimin e tarifës 100 për qind për produktet që importohen nga...

Zjarrfikësit me status të ri dhe miliona euro në buxhet në vitin 2019

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka thënë se nevojitet një përkrahje serioze për zjarrfikësit e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinja ne mbledhjen e Qeverisë ka thënë...

Scott: As Kosova e as Serbia nuk përfitojnë nga ngecja në dialog

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk...

Podujevë: Kuvendi miratoi Listën e veçantë të pronave të paluajtshme të Komunës për dhënie...

Kuvendi miratoi Listën e veçantë të pronave të paluajtshme të Komunës për dhënie në shfrytëzim gjatë vitit 2021, njofton Llapi.info. Kuvendi i Komunës së Podujevës,...

Ky është 20 vjeçari që vdiq në aksident

Sot, rreth orës 06:20 ka vdekur në QKUK, motoçiklisti që u përplas dje me një veturë në rrugën “Dëshmorët e Kombit”, në Shipol të...

Babai me të birin mohojnë se kultivuan drogë në oborrin e shtëpisë, thonë se...

Babë e bir, Ibrahim dhe Granit Rafuna, kanë mohuar të kenë qenë në dijeni se në oborrin e shtëpisë së tyre në fshatin Shkabaj,...

PDK thotë se është më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e...

Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kjo parti ka marr më së shumti vota në zgjedhjet në...

Vetëvendosje kërkon nga Thaçi raport pse e fali vrasësin e 13 vjeçarit nga Gjakova

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga presidenca që t’ua ofrojë dosjen me raportin dhe arsyetimin për faljen e dënimit në rastin e Luz Allakaj nga...

Haradinaj: Politizimi dhe njollosja e projektit të gazit është skandaloz, po rrezikohet projekti më...

Ftesës së Kryeminsitrit Kurti për takim të mërkurën në mëngjes, me temën për projektin amerikan të gazit, Haradinaj iu përgjigj përmes një letre, që...