https://www.facebook.com/Park-Plazza-102773618885350/

Taksa 100%, 100 milionë euro humbje Serbisë

Nesër bëhen tre muaj prejse është vendosur taksa ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Më 6 nëntor 2018 kishte filluar të aplikohet taksa prej 10...

Thaçi: Nuk ka nevojë për panik dhe frikë, institucionet janë të gatshme për të...

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është shprehur se është duke përcjellur me vëmendje të plotë situatën e krijuar pas rasteve të konfirmuara me koronavirus...

169 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 13 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka regjistruar në 24 orët e fundit 9 persona të vdekur me koronavirus, duke e çuar...

Selmanaj për Osmanin: Atë e shoh si instrument të Kurtit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se presidentja Vjosa Osmani është instrument i kryeministrit Albin Kurti. Ai ka deklaruar se Osmani...

Nuk iu bind urdhrave të policit, përfundon prapa grilave

Polica e Kosovës, ka arrestuar një person në Kamenicë. Në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme, Policia e Kosovës në rrugën “Skënderbeu”...

Në vitin 2018, nga sëmundjet ngjitëse 63 të vdekur në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e shëndetësisë për vitin 2018, sipas të cilave numri i të vdekurve nga sëmundjet ngjitëse...

E fshehën në çorape kokainën, të dyshuarit kapen nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës, Drejtoria për hetimin e trafikimit me narkotik në Ferizaj, pas hetimit disa mujor dhe aplikimin e masave të veçanta në rastin...

Para se të merrni rrugë drejt kufijve të Kosovës, në linkun e MPB-së informohuni...

Ministria e Punëve të Brendëshme ka krijuar një linjë-link në web faqen e kësaj ministrie,  ku qytetarët mund të kontrollojnë direkt për pritjet dhe...

Përkujtohet veprimtari i LDK-së, Driton Uka në Podujevë

Sot janë bërë një vjet nga vdekja e veprimtarit të LDK-së, Driton Uka, njofton Llapi.info Me këtë rast, sot një delegacion i LDK-së në Podujevë...

Kurti: Na duhen mbi 61 deputetë sepse nuk do të bëjmë koalicion me askënd

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani kanë mbajtur tubim elektoral në komunën e Shtimes. Kurti ka bërë thirrje që me...